Dachser świętuje jubileusz 10-lecia w Polsce

 

W tym roku Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, obchodzi jubileusz uruchomienia swojego pierwszego oddziału w Polsce. Stąd też 15 września w podpoznańskim Koninku odbyło się wyjątkowe spotkanie. 

- Każdy jubileusz skłania do refleksji i podsumowań minionych lat. Dla Dachser w Polsce było to bez wątpienia dziesięć lat prężnego rozwoju i budowy niezwykle sprawnie funkcjonujących struktur - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Operator logistyczny specjalizuje się w międzynarodowym transporcie ładunków drobnicowych, jak również w logistyce kontraktowej, konfekcjonowaniu towarów oraz usługach logistycznych z zakresu transportu lotniczego i morskiego. Firma oferuje też serwis logistyki DIY do marketów typu „dom i ogród” na terenie całej Europy. Dachser stale pracuje nad  ofertą, tak aby na bieżąco odpowiadać na zmieniające się trendy. Przykładem jest chociażby niedawno utworzona linia bezpośrednia, która połączyła Polskę z Półwyspem Iberyjskim, tworząc najdłuższe połączenie w Europie.

- Jesteśmy firmą globalną, z własnymi oddziałami w ponad 40 krajach, zaliczamy się więc do światowej czołówki również w obszarze transportu lotniczego i morskiego. Polscy eksporterzy i importerzy doceniają naszą jakość oraz globalną sieć ponad 400 biur. W połączeniu z naszymi operacjami w Polsce i w Europie, tworzymy unikalną, potężną sieć logistyczną mogącą zaspokoić oczekiwania każdego klienta – mówi Robert Pastryk, dyrektor Dachser Air & Sea Logistics Polska.

W czasie jubileuszowego spotkania o tym, jak ważną rolę pełni polski oddział Dachser, mówił Wolfgang Reinel, członek zarządu Dachser SE

Przez dziesięć lat rozwoju Dachser podwoił liczbę swoich oddziałów w kraju. W tym czasie znacznie zwiększyła się też liczba pracowników. W 2006 r. Dachser zatrudniał w Polsce kilkadziesiąt osób, obecnie zaś załoga to ponad 370 osób. Dachser mocno angażuje się również w działalność CSR , zwłaszcza w projekty edukacyjne kierowane do młodych logistyków.

W czasie wrześniowego jubileuszowego spotkania wystąpił gość specjalny – dr Marek Zieliński – który mówił o wadze zaufania w relacjach biznesowych. Był też czas na kulinarną podróż dookoła świata (jak na globalnego operatora przystało) i na rozmowy biznesowe w mniej formalnej atmosferze. Można było również „na żywo” zobaczyć, jak pracuje magazyn cross dock i poznać tajniki logistyki kontraktowej.

 

Fot.  Dachser

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.