IFOY Award w kategorii - „Wózek widłowy z przeciwwagą” dla STILL RX 20

W jednej z budzących najwięcej emocji kategorii konkursowych – „Wózek widłowy z przeciwwagą” – międzynarodową nagrodę dla pojazdu roku przyznano najnowszemu produktowi STILL w tym segmencie.

 

 

Stanowiąc jedną z atrakcji otwarcia połączonych targów logistycznych i przemysłowych CeMAT i Hannover Messe, ceremonia wręczenia nagrody IFOY Award miała wyjątkowo podniosłą atmosferę.

Najnowsza wersja STILL RX 20 - bestsellera, który kilkanaście lat temu zrewolucjonizował pojęcie wydajności pracy m.in. dzięki wprowadzeniu bocznej wymiany baterii – pokazuje, jak wielki postęp technologiczny dokonał się przez ostatnią dekadę i jak duże jest wciąż pole innowacji. Osiągi wózka – szczególnie w zakresie zasięgu oraz wygody i efektywności eksploatacji – są przy tym kolejnym niezwykle mocnym argumentem na rzecz pojazdów elektrycznych i transportu bezemisyjnego.

RX 20 jest w stanie pracować nieprzerwanie nawet przez 18 godzin. Choć tak spektakularny wynik osiągnięto z wykorzystaniem 931 Ah akumulatora Li-Ion w trybie jazdy „eco”, rozwiązanie imponuje zasięgiem także w podstawowej wersji. Co więcej, możliwość przyłączenia baterii zarówno w obwodzie A jak i B pozwala efektywnie wykorzystywać istniejący zasób akumulatorów i dopasowywać profile ich działania do zadań poszczególnych wózków. Wszystko to - w parze z jeszcze prostszą wymianą baterii - sprawia, że znacząco wzrasta dostępność wózka w ciągu zmiany.

Seria RX 20, w skład której wchodzi 13 wózków o udźwigu w zakresie 1,4 – 2 t, oferująca szerokie spektrum opcji doboru wyposażenia, pozwala jeszcze lepiej dopasować pojazdy do potrzeb klienta. Na pierwszy plan wśród przewag konkurencyjnych wychodzą kompaktowe rozmiary, umożliwiające zastosowanie także w rozładunku wagonów kolejowych i kontenerów oraz niezwykła zwrotność uzyskana w wariantach 4-kołowych dzięki sprzęganej tylnej osi skrętnej.

- Wózek jest niewiarygodnie cichy i przyjemny w prowadzeniu. Zapewnia dobrą widoczność we wszystkich kierunkach oraz - jak na tak kompaktowy pojazd - oferuje operatorowi zaskakująco dużo miejsca. Perfekcyjnie łączy efektywność energetyczną i produktywność – czytamy w uzasadnieniu werdyktu. - RX 20 wytycza nowe standardy segmencie wózków widłowych z przeciwwagą do 2,5 t.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.