SSI SCHÄFER realizuje najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne dla IKEA

IKEA podjęła decyzję o wybudowaniu nowego centrum dystrybucyjnego w Montrealu i zleciła firmie SSI SCHÄFER jego realizację. Najważniejszymi elementami projektu są: magazyn z automatycznym wózkiem wahadłowym zaprojektowany według koncepcji 3D-MATRIX Solution®, magazyn wysokiego składowania o pojemności 245 000 palet, ergonomicznymi stacjami roboczymi do kompletacji wielu zamówień oraz oprogramowanie logistyczne WAMAS®.

Tradycyjne rozróżnienie między wielokanałową sprzedażą detaliczną a sprzedażą na podstawie zamówień mailowych często zanika na rzecz jednego modelu wielokanałowego. Ponadto, różne typy zamówień, wysoka zdolność do szybkiego reagowania oraz stała dostępność towaru i bezbłędne  dostawy nawet w okresach największej sprzedaży, charakteryzują współczesny świat branży meblowej, a to wszystko przekłada się na zupełnie nowe wymagania w zakresie intralogistyki. Ultranowoczesne centrum dystrybucyjne IKEA w Montrealu spełnia powyższe wymagania, a ponadto stale zapewnia zaopatrzenie sklepów meblowych i obsługę sprzedaży internetowej.

 

Optymalna dostępność dzięki automatyzacji

Dwanaście liniowych robotów suwnicowych firmy RO-BER Industrieroboter GmbH, w której SSI SCHÄFER jest udziałowcem większościowym, zapewnia wydajną pomoc w załadunku na terenie zakładu i optymalizuje proces przyjęcia towaru. Elektroniczny przenośnik podłogowy o długości 750 m, wyposażony w 42 jednostki łączy stanowiska przyjęcia towaru z magazynem wysokiego składowania w układzie silosu, stanowiącym rdzeń centrum logistycznego. Dostępnych jest tu 245 000 miejsc paletowych  z 30 energooszczędnymi układnicami Exyz do obsługi regałów dwurządowych. Magazyn wysokiego składowania będzie dostarczać do sklepów IKEA palety z jednym asortymentem lub z asortymentem mieszanym. Drugi typ palet będzie kompletowany zgodnie z koncepcją ergonomics@work!® na ergonomicznych stanowiskach do kompletacji wielu zamówień połączonych z magazynem wysokiego składowania za pomocą drugiego elektronicznego przenośnika podłogowego z 35 jednostkami o długości 525 m, zgodnie z zasadą kompletacji człowiek-do-towaru (MTG) z wykorzystaniem wyświetlaczy Put to Light.

36 wielopoziomowych wózków transportowych Navette i 24 podnośniki w magazynie z systemem wahadłowym z 18 alejkami zapewnia optymalny dostęp do towarów w celu kompletacji zamówień online. Magazyn oferuje 12 000 zasobników (silosów) i został zaprojektowany według opatentowanego rozwiązania 3D-MATRIX Solution®. Kompletacja odbywa się zgodnie z zasadą towar-do-człowieka (GTM) przy użyciu przegródek z systemem Put to Light.

Oprogramowanie logistyczne WAMAS® steruje i optymalizuje wszystkie procesy w obu zautomatyzowanych magazynach, zapewnia wydajność i koordynację procesów oraz punktualne przetwarzanie zamówień ze sklepów stacjonarnych i internetowych. Ponadto, oprogramowanie logistyczne jest połączone z systemem zarządzania magazynem klienta za pomocą zharmonizowanego interfejsu. Oprogramowanie wizualizacyjno-informacyjne WAMAS® służy do wizualizacji procesów magazynowych i dostarcza ważne kluczowe dane.

"W IKEA zawsze dążymy do większej dostępności, przystępności cenowej i bycia bardziej zrównoważonym ekologicznie dla naszych klientów. To wszystko wymaga innowacyjnej logistyki i działań o różnym profilu i formacie, dzięki czemu IKEA może sprzedawać swoje towary za pośrednictwem wielu kanałów", wyjaśnia Claudio Marconi, Szef ds. Rozwoju Logistyki wewnątrz IKEA.

Zakończenie realizacji projektu w Montrealu planowane jest na wiosnę 2020 r. Dzięki harmonijnej współpracy i aktywnemu zaangażowaniu obu partnerów projektu, SSI SCHÄFER będzie także realizować kolejne dwa zlecenia dla IKEA w Torsvik (Szwecja) i Lyssach (Szwajcaria).

 

Więcej na: https://www.ssi-schaefer.com/pl-pl/market-sectors/industry-solutions.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.