Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje wstrzelić się w ten trend i stać się głównym dostawcą azjatyckich pojazdów na nasz rynek.

Według danych CITA (ang. China Industrial Truck Association) chiński eksport wózków widłowych wzrósł w ujęciu rok do roku o 29 proc. Co trzeci spośród 168 tys. pojazdów, które trafiły z Państwa Środka za granicę, znalazł odbiorcę w Europie – co oznacza, że jesteśmy dla producentów z Azji największym w świecie rynkiem zbytu – o 8 pp. przed USA. – Dynamiczne wzrosty importu wózków z Azji do Unii Europejskiej to w mojej ocenie efekt dwóch grup czynników. Po pierwsze, jakość chińskich maszyn stopniowo rośnie, co pozwala spełniać wysokie standardy ustalone dla pojazdów eksploatowanych w UE. Po drugie, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na niezawodne i ekonomicznie dostępne maszyny transportu wewnętrznego – komentuje Dariusz Górski, Dyrektor Baoli Polska. – Te uwarunkowania sprawiają, że z optymizmem spoglądamy w przyszłość Baoli Polska. Tym bardziej, że dzięki zlokalizowanym w Europie centrom dystrybucyjnym i istniejącej sieci serwisu w naszym kraju jesteśmy w stanie odpowiadać na rosnący popyt i skutecznie prowadzić obsługę posprzedażową naszych wózków – dodaje Dyrektor Baoli Polska. Według szacunków CITA w Europie Wschodniej pojazdy z Chin osiągnęły udział w rynku na poziomie sięgającym niemal 21 proc.

Baoli – Baoli to producent wózków widłowych i sprzętu magazynowego, który działa w ponad 80 krajach na całym świecie. Firma jest częścią KION, lidera na rynku europejskim i drugiego co do wielkości na świecie producenta technologii magazynowej, znanego z takich marek jak Linde, Still i Dematic. Baoli to idealne połączenie inżynierii i technologii dużej grupy o zasięgu globalnym, pragmatyzmu oraz dbałości o koszty tak typowej dla produktów wytworzonych na Dalekim Wschodzie. Firma Baoli jest bezpośrednio obecna w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, dysponując zorganizowaną strukturą obsługującą 40 rynków. Baoli EMEA zajmuje się całościowo sprzedażą i obsługą posprzedażową i ma do swojej dyspozycji ogromny magazyn zlokalizowany we Włoszech, działający zarówno jako centrum dystrybucyjne posiadające na stanie ponad 300 wózków widłowych gotowych do dostawy, jak i obszar części zamiennych o powierzchni ponad 11 tys. mkw. będący jednym z największych w Europie.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.