Zrównoważone i zorientowane na przyszłość – rozwiązania SSI SCHÄFER na LogiMAT 2020

Podczas targów branżowych LogiMAT w Stuttgarcie, które odbędą się w dniach 10-12 marca 2020 r., firma SSI SCHÄFER zaprezentuje zrównoważone i zorientowane na przyszłość rozwiązania (hala nr 1 D21 oraz hala nr 8 D47).

Podczas targów LogiMAT 2020 SSI SCHÄFER zaprezentuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie kluczowych technologii zorientowanych na przyszłość. Aspekt zrównoważonego rozwoju, występujący we wszystkich systemach, jest niezbędnym elementem wydajnej i zorientowanej na przyszłość logistyki. Potencjał innowacyjny SSI SCHÄFER, do którego nawiązuje hasło firmy Think Tomorrow, pokazuje wiele lat doświadczenia i szeroki zakres usług, który ucieleśnia firma. Od rozwiązań manualnych, po te w pełni zautomatyzowane, SSI SCHÄFER służy wiedzą w zakresie intralogistyki firmom o różnym potencjale i działających w różnych branżach.

Główne stoisko w hali nr 1 będzie poświęcone zielonej logistyce i rozwiązaniom do manualnego, półautomatycznego i w pełni zautomatyzowanego kompletowania zamówień, mającym na celu szybkie przetwarzanie zamówień. Zrównoważona intralogistyka obejmuje swoim zakresem fazę budowy i projektu jak i technologię green crane/shuttle, zieloną technologię przenośników, koncepcje konserwacji prewencyjnej wraz z pełną ofertą opakowań zwrotnych. Dedykowane opakowania SSI SCHÄFER umożliwiają transport produktów wrażliwych i zostały zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju.

W dziedzinie robotyki SSI SCHÄFER oferuje jedno z najszerszych portfolio na rynku. Zastosowania w zakresie robotyki są wykorzystywane w różnorodnych zadaniach i można je zintegrować z przepływem materiału. W hali nr 1 SSI SCHÄFER zaprezentuje zarówno wysoce dynamiczne rozwiązanie do wydajnego kompletowania sztuk, jak i kompaktowy moduł do w pełni zautomatyzowanej paletyzacji jednorodnego asortymentu produktów, na przykład w ramach paletyzacji końcowej.

Dla wielu operatorów logistycznych ważna jest optymalizacja łańcuchów technologicznych. SSI SCHÄFER zaprezentuje inteligentne systemy magazynowania i kompletacji zamówień, które gwarantują wydajne procesy wraz z wykorzystaniem systemów manualnych, półautomatycznych i w pełni zautomatyzowanych. Każdy system charakteryzuje się konstrukcją modułową, która jest elastyczna, łatwa w montażu i dostosowana do indywidualnych zastosowań u klientów, ale także możliwa do skalowania w celu dostosowania do przyszłego rozwoju rynku i firmy.

Na LogiMat 2020 zostanie również zaprezentowany moduł regałów windowych LOGIMAT®. Jako rozwiązanie do przechowywania i kompletacji małych ładunków, podnośnik magazynowy może działać jako system autonomiczny lub zostać zintegrowany bezpośrednio z SAP jako rozwiązanie typu plug&play. Występuje również dodatkowa integracja oprogramowania z systemami ERP wyższego poziomu za pomocą oprogramowania WAMAS® LOGIMAT.

Ponad 1100 ekspertów IT firmy SSI SCHÄFER zajmuje się łączeniem komponentów oprogramowania i sprzętu oraz opracowywaniem wydajnych zastosowań. Na oddzielnym stoisku, w hali nr 8, firma SSI SCHÄFER zaprezentuje swoje portfolio oprogramowania, obejmujące wszystkie procesy, od magazynowania, po zarządzanie przepływem materiałów za pomocą WAMAS®, WAMAS® GO, WAMAS® Lighthouse i SAP. Rozwiązania te, dostosowane specjalnie do wymagań klientów, są przeznaczone zarówno do systemów manualnych, jak i zautomatyzowanych. Korzystają z nich zarówno duże korporacje, jak i średnie przedsiębiorstwa. Oprogramowanie logistyczne SSI SCHÄFER można nabyć jako rozwiązanie samodzielne lub zintegrowane, w ramach kompletnego rozwiązania.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.