Dematic prezentuje rozwiązanie do zautomatyzowanego przechowywania palet

Dematic optymalizuje swoje rozwią­zanie do zautomatyzowanego przechowywania palet. Intralogistyczny system modułowy Dematic Standardised Automated Pallet Storage można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Obejmuje on system regałów, zautomatyzowane maszyny do składowania i pobie­rania (SRM) z urządzeniami do obsługi ładunków, oprogramowaniem i strefą wstępną. Ta ostatnia funkcja obejmuje na przykład przenośniki palet, stacje kompletacji, stacje do pomiaru konturów, ważenia, składowania i pobierania palet, a także bezobsługowe pojazdy transportowe (AGV). Ponieważ poszczególne komponenty są znorma­li­zowane, system może być zainstalowany i uruchomiony w bardzo krót­kim czasie. Kompaktowa konstrukcja i elastyczność w składowa­niu towarów na paletach na regałach o pojedynczej, podwójnej, a nawet wielokrotnej głębokości pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. System osiąga przepustowość do 200 palet na godzinę.

 

„System Dematic Standardised Automated Pallet Storage funkcjonuje w oparciu o zasadę modułowości. Oznacza to nie tylko skrócony czas do rozpoczęcia użytkowania, lecz także możliwość indywidualnej adaptacji”, podkreśla Mortimer von Tschirschky, dyrektor ds. doskonalenia opera­cyj­nego i wsparcia technicznego w Europie Środkowej w Dematic.

Takie rozwiązanie automatyzacji jest odpowiednie do przechowywania surowców i gotowych produktów, jak również pozwala na krótkoterminowe magazynowanie pośrednie i sekwencjonowanie artykułów do wysyłki.

Dematic Standardised Automated Pallet Storage można rozbudować do wysokości 45 metrów. Liczbę przejść można kształtować dowolnie. „Kompak­towa konstrukcja o dużej gęstości składowania optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, oszczędzając do 20 procent przestrzeni w porównaniu z ręcznym systemem składowania palet” – podkreśla Mortimer von Tschirschky.

 

W każdej chwili każda paleta jest dostępna. W zależności od rodzaju konfiguracji pojazdy SRM szybko i precyzyjnie transportują palety o wadze do 1,5 tony (do 5 ton dla konstrukcji specjalnych).

Automatyczny magazyn paletowy można ponadto dostosować do specy­ficznych wymagań poszczególnych branż. Dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego system można podzielić na różne strefy temperaturowe. W strefie głębokiego mrożenia temperatury mogą osiągać nawet -28°C. System Dematic Standardised Automated Pallet Storage obsługuje towary o znacznej długości lub objętości, dzięki czemu nadaje się do zastosowania w przemyśle samochodowym, budowlanym, stalowym i meblarskim. Zauto­ma­ty­zowany przepływ materiałów zapewnia maksymalne bezpieczeństwo towarów – ale przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników. Automa­tyczny magazyn paletowy Dematic Standardised Automated Pallet Storage można łączyć z innymi rozwiązaniami Dematic z zakresu automatyzacji, takimi jak AMCAP (Automated Mixed Case Palletising), Multishuttle, Miniload lub Pouch Sorter.

Strefa wstępna w sposób szczególny uwypukla elastyczność zautomatyzo­wanego składowania palet Dematic Standardised Pallet Automated Storage. W zależności od wymagań klienta integruje się w niej różne komponenty do kompletacji oraz obsługi towarów przychodzących i wycho­dzą­cych. Zanim palety zostaną wprowadzone do magazynu, są najpierw w pełni automatycznie sprawdzane pod kątem przydatności i ważone.
– Rozwiązanie Dematic Standardised Pallet Automated Storage poprawia zarządzanie zapasami poprzez zapewnienie płynnego śledzenia towarów. Ponadto gwarantuje mniej punktów styczności z paletami, co zmniejsza podatność na błędy – podkreśla Mortimer von Tschirschky.

 

 

O firmie Dematic:

Dematic to ekspert innowacji w obszarze intralogistyki, który projektuje, buduje i wspiera inteligentne, zautomatyzowane rozwiązania dla środowisk produkcyjnych, magazynowych i dystrybucyjnych wśród klientów, którzy napędzają przyszłość handlu. Dzięki centrom inżynieryjnym, zakładom produkcyjnym i centrom usług w ponad 25 krajach globalna sieć 8 000 pracowników firmy Dematic pomogła w realizacji ponad 6000 instalacji na całym świecie niejednokrotnie wspierając najbardziej wiodące światowe marki. Dematic, z siedzibą w Atlancie (Georgia, USA), jest członkiem Grupy KION, globalnego lidera w dziedzinie produkcji ciężarówek przemysłowych, rozwiązań w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw oraz wiodącego dostawcy automatyki magazynowej.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.