TGW wybuduje system magazynowy dla firmy Fource (dawniej Sator), dystrybutora części samochodowych

 

  • Wysoce zautomatyzowany system FlashPick® z ponad 180 000 miejscami składowania
  • Oprogramowanie TGW Software Suite odpowiedzialne za kontrolę i procesy magazynowe
  • 5-letnia umowa utrzymania system (Lifetime Services)

TGW wybuduje koło Rotterdamu w Holandii wysoce zautomatyzowany system dla Fource, holenderskiego dystrybutora części samochodowych. Realizując ten projekt, klient centralizuje swoją dystrybucję w jednym miejscu i robi ważny krok w kierunku optymalizacji łańcucha dostaw. Ponadto stanowi to podstawę planowanego wzrostu na kolejne lata. Budowa budynku rozpoczęła się w grudniu 2019 r., A kompletne rozwiązanie FlashPick® ma zostać wprowadzone w życie zgodnie z harmonogramem jesienią 2021 r.

Fource jest częścią amerykańskiej grupy LKQ i sprzedaje części samochodowe, narzędzia i komponenty, korzystając z sieci współpracujących hurtowników. Głównymi rynkami firmy, która zatrudnia około 3000 pracowników, są Holandia i Belgia. Niedawno firma podpisała umowę z TGW Logistics Group na dostawę i wykonanie systemu magazynowego dla jej nowego centrum logistycznego. „To ważne zamówienie i referencja w branży części samochodowych dla TGW”, podkreśla David Hibbett, CSO w TGW w Europie Północnej.

Zoptymalizowany łańcuch dostaw

Nowy budynek o powierzchni 50 000 m² łączy operacje logistyczne Fource dla Holandii w jednym miejscu. Ze względu na swoją spektakularną architekturę centrum realizacji nazywa się „Mostem” i jest symbolem połączenia ludzi i technologii.

Efektywność I elastyczność

Sercem wysoce zautomatyzowanego rozwiązania - z dziesięcioma korytarzami i ponad 180 000 miejscami do przechowywania pojemników jest system FlashPick®. Około 200 energooszczędnych wózków typu shuttle Stingray zapewnia przechowywanie i transport towarów. W połączeniu z 12 stacjami roboczymi przyjęcia towaru i 16 wysokowydajnymi stacjami roboczymi PickCenter One, system udostępnia najwyższy poziom wydajności.

Dostarczone oprogramowanie TGW Software Suite jest odpowiedzialne za kompleksowe zarządzanie magazynem, w tym systemem kontroli magazynu (WCS) i zarządzania przepływem materiałów (MFC).

W zakres dostawy wchodzą również specjalne maszyny do automatycznego składania i zamykania kartonów a także układarki pojemników i wysokowydajne windy.

 

 

Usługi wsparcia (Lifetime services)

Podczas operacji bieżącej Fource będzie mógł polegać na wiedzy TGW. Zespół specjalistów z zespołu Lifetime Services współpracuje z technikami klienta, aby zapewnić maksymalną dostępność systemu. Umowa wsparcia została podpisana na pięć lat co skutecznie zoptymalizuje i umożliwi odpowiednie planowanie kosztów eksploatacji systemu.

TGW FlashPick®

FlashPick® to wysokowydajne rozwiązanie kompletacyjne składające się z automatycznego pojemnikowego magazynu typu stingraz shuttle, w którym wózki jeżdżące w korytarzach regałów, umożliwiają uzyskanie bardzo dużej wydajności wydania i przyjęcia towarów. W zależności rodzaju składowanego towaru oraz ilości poziomów składowania systemu można uzyskać wydajność nawet na poziomie 1200 pojemników wejść/wyjść pojemników i kartonów z systemu na godzinę. Na kolejny element systemu FlashPick® składają się także wysokowydajne przenośniki TGW KingDrive® ,dzięki którym uzyskuje się przepływ nawet 3600 pojemników na godzinę. Dla modelu FlashPick® 6K o wydajności 6000 pobrań na godzinę projektuje się dwa poziomy przenośników, które zasilają stacje kompletacyjne. W zależności od przyjętego modelu pracy, odpowiednio zaprojektowanego rozkładu towaru stosuje się ergonomiczne stacje kompletacyjne PickCenterOne dzięki którym można uzyskać najwyższy poziom sprawności kompletacji. W zależności od rodzaju obsługiwanego towaru na stacji kompletacyjnej PCO można uzyskać wydajność na poziomie 600 pobrań na godzinę. Sama wydajność mechaniczna systemu jest jeszcze wyższa. Całość działania systemu przy różnych rodzajach asortymentu przed wdrożeniem testuje się w labolatorium (TechCenter) firmy w Austrii.

(FOTO TGW) System kompletacyjny FlashPick® 12K o wydajności 12 000 OrderLines / godzinę

Aby zachować najwyższy poziom wydajności systemu i umożliwić działanie autonomiczne TGW również zaprojektowało zrobotyzowaną stację obsługującą system FlashPick® („PickCenter rovolution”). Odpowiednio zaprojektowana stacja dzięki oprogramowaniu i wbudowanej logice autonomicznego uczenia może realizować proces kompletacji bez udziału człowieka. Stacje testuje się dla różnych produktów stale podnosząc jej zdolność do wykorzystania u poszczególnych Klientów.

 

Zdjęcia: przedruk za darmo tylko z odniesieniem do materiałów TGW Logistics Group GmbH. Przedruk nie jest dozwolony w celach promocyjnych.

www.tgw-group.com

O TGW Logistics Group:

TGW Logistics Group jest jednym z wiodących międzynarodowych dostawców rozwiązań w zakresie transportu wewnętrznego. Od 50 lat austriacki specjalista wdraża zautomatyzowane systemy dla swoich międzynarodowych klientów, w tym marek od A jak w Adidas do Z jak w Zalando. Jako integrator systemów, TGW planuje, produkuje i wdraża złożone centra logistyczne, od produktów mechatronicznych i robotów po systemy sterowania i oprogramowanie.

TGW Logistics Group ma oddziały w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych oraz ponad 3500 pracowników na całym świecie. W roku obrotowym 2018/2019 firma wygenerowała całkowity obrót w wysokości 719 milionów euro.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.