KION Group stawia na zrównoważony rozwój podczas budowy nowego zakładu w Kołbaskowie

KION Group stawia przy budowie nowego zak­ła­­du w Kołbaskowie na zrównoważony rozwój. Ultranowoczes­ny zakład produkujący wózki widłowe z przeciwwagą będzie korzystał z najnowszych osiągnięć wiedzy technicznej – podkreśla kierownik zakładu, Knut Angres. Zakład za­pro­­jek­­to­wano w taki sposób, by był przyjazny dla środowiska w każdym zakresie.

Przedsiębiorstwo podjęło decyzję, aby do malowania urządzeń, zamiast lakierni mokrej, zbudować malarnię proszkową, by w jak największym stop­niu ograniczyć emisje. Farby proszkowe, ze względu na brak zawartości rozpusz­czal­nika, same w sobie należą do najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów powłokowych. Nowa lakiernia oferuje nie tylko maksymalną wydajność, ale jest również niezwykle energooszczędna. Posiada jeszcze jedną decydującą zaletę, o której wspomina Knut Angres – większość proszku pozostającego po malowaniu jest przet­warzana i ponownie wykorzystywana bezpośrednio w naszym zakładzie. W prze­ciwieństwie do malowania na mokro pozwala to uniknąć dużych ilości szkod­liwych dla środowiska osadów lakierniczych.

W celu redukcji i tak już dość niskiego, w porównaniu z innymi branżami, zużycia energii niezbędnej do produkcji wózków podnośnikowych, analizuje się obecnie możliwości wyposażenia zakładu we własny system fotowoltaiczny, co pozwoliłoby na korzystanie z energii odnawialnej.

Również w zakresie logistyki własnej KION Group wybrała optymalną lokalizację dla swojego nowego zakładu w Kołbaskowie. – Planujemy, że podczas codziennej pracy tylko niewielka liczba ciężarówek będzie przyjeżdżać i wyjeżdżać z terenu firmy – zapewnia kierownik zakładu Knut Angres. Ponieważ za trzy lata w pobliżu zakładu wybudowana zostanie obwodnica, przez Kołbaskowo będzie przejeżdżać tylko kilka pojazdów w bardzo ograniczonym czasie.

Ponad 150 nowych miejsc pracy

W sierpniu 2019 roku KION Group ogłosiła nowe cele biznesowe związane z rozwojem przedsiębiorstwa i budo­wę w Kołbaskowie nowego zakładu produkującego wózki podnośnikowe. Wartość inwestycji w projekt wynosi ponad 60 mln euro. Tym samym wiodący międzynarodo­wy koncern specjalizujący się w intralogistyce utworzy w Polsce do 2023 roku ponad 150 miejsc pracy. Uruchomienie zakładu planowane jest na wiosnę 2021 roku. Oprócz nowoczesnego zakładu produkcyjnego na powierzchni około 18 hektarów powstaje obecnie centrum badawczo-rozwojowe oraz budynki administracyjne o powierzchni prawie 44 tys. m2.

Konkretne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju

KION Group konsekwentnie ukierunkowuje swoją działalność gospodarczą na zrówno­ważony rozwój. Koncern dąży m.in. do ograniczenia emisji związanych z energią o 30% do 2027 roku (w porównaniu z 2017). Tylko w ubiegłym roku KION Group zredukowała emisję gazów cieplarnianych o 6%. Ponadto koncern pracuje ze wszystkimi swoimi markami nad tym aby wykorzystywać energię w sposób jak najbardziej efektywny. Również portfolio produktów KION Group kieruje sie celem zrównoważonego rozwoju – już dzisiaj około 85% jej wózków podnośnikowych zasilanych jest prądem elektrycznym. Bieżące informacje o zaangażowaniu KION opublikowano w „Raporcie o Zrównoważonym Rozwoju 2019” (Sustainability Report 2019) dostępnym na stronie https://bit.ly/2KZkQ0y.

 

KION Group w Polsce

Marki KION Group są obecne w Polsce od wielu dziesięcioleci – to sprawia, że KION jest jednym z wiodących dostawców wózków widłowych i sprzętu magazynowego w kraju. W ubiegłym roku zamówiono w Polsce ponad 26 500 nowych pojazdów, z czego jedną trzecią stanowią marki KION Group.

Linde Material Handling Polska Sp. z o.o. i STILL POLSKA Sp. z o.o. to niezawodni partnerzy dla klientów poszukujących nowoczesnych wózków podnoś­nikowych, oferujący kompleksowy serwis oraz wielostronne rozwiązania intralogistyczne. Oferta skierowana jest zarówno do dużych podmiotów, jak i mniejszych przedsiębiorstw rodzinnych, które cenią innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty najwyż­szej jakości. STILL prowadzi również Europejskie Centrum Odnawiania Wózków Widłowych w Rokietnicy pod Poznaniem. Na powierzchni 2 500 metrów kwad­­ra­to­wych co roku regeneruje się tutaj około 2 000 wózków przemysłowych. Również Dematic, spółka zależna KION, będąca światowym specjalistą w dziedzinie przepływu materiałów z inteligentnym oprogramowaniem, rozwiązaniami w zakresie łańcuchów dostaw i automatyzacji do optymalizacji łańcuchów dostaw, posiada własny oddział Dematic Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Obecnie KION zatrudnia w Polsce ponad 800 osób – głównie w działach serwisu i sprzedaży.

O KION Group

KION Group jest jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań intra­logistycznych dla łańcucha dostaw. Zakres produktów i usług firmy obejmuje wózki jezdniowe, takie jak wózki widłowe i urządzenia techniki magazynowej, a także zintegrowane technologie automatyzacji i rozwiązania programowe do optymalizacji łańcucha dostaw – wraz z wszystkimi powiązanymi usługami. Rozwiązania KION Group usprawniają przepływ materiałów i informacji w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach dystrybucyjnych w ponad 100 krajach. Koncern, notowany na niemieckim indeksie giełdowym (MDAX), jest największym producentem wózków jezdniowych w Europie i drugim na świecie pod względem sprzedaży jednostkowej. Ponadto KION Group jest również wiodącym dostawcą technologii automatyzacji.

Znane na całym świecie marki KION Group należą do najlepszych w branży. Dematic, najnowszy członek KION Group, jest wiodącym globalnym specjalistą w dzie­dzinie zautomatyzowanego przepływu materiałów z obszerną ofertą inteli­gent­nych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw i automatyzacji. Marki Linde i STILL obsłu­gu­ją rynek premium wózków podnośnikowych. Marka Baoli skupia się na klasie średniej. Do marek regionalnych należy Fenwick, który jest największym dostaw­cą urządzeń do transportu wewnętrznego we Francji, oraz OM Voltas, który obsługuje rynek indyjski – jest tam wiodącym dostawcą wózków jezdniowych.  

Na całym świecie w użyciu jest ponad 1,5 miliona wózków podnośnikowych i ponad 6000 zainstalowanych systemów pochodzących od KION Group – u klientów z różnych branż i różnej wielkości na sześciu kontynentach. Koncern KION posiada obecnie 25 zakładów produkcyjnych w 11 krajach, z czego 8 w Niemczech. KION Group zatrudnia ponad 35 000 osób (w tym około 10 500 w Niemczech). W roku obrotowym 2019 KION Group osiągnęła obrót w wysokości 8,8 mld euro.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.