Rekomendacje WANZL – nowości (i klasyka)

Cenione przez klientów za niezawodność wózki do kompletacji, mobilne stanowisko pracy oraz zaawansowane technologicznie urządzenia do obsługi magazynu i transportu. To tylko wybrane produkty z oferty Wanzl, których funkcjonalności warto sprawdzić.

 

Klasyka w kompletacji

fot. Wanzl

 

„Klasykiem” w ofercie Wanzl jest wykorzystywany do różnorodnych prac kompletacyjnych wózek serii KT3. Jego systemowa budowa umożliwia indywidualne zastosowanie w każdej branży. Z kolei opcjonalne piąte kółko zapewnia wyjątkową zwrotność i łatwość manewrowania. W KT3 można zamontować druciane półki na dowolnych wysokościach, a w razie potrzeby dostępne są też półki z antypoślizgową okładziną drewnianą. Urządzenie umożliwia po uprzedniej instalacji modułu prowadzenie kompletacji z wykorzystaniem metody Pick-to-Light. KT3 dostępny jest zarówno w wersji sterowanej ręczne jak i z napędem elektrycznym opartym o unowocześnione akumulatory litowo-jonowe.

 

Ergonomia dla kilku użytkowników

fot. Wanzl

 

Tego typu akumulatory stanowią także źródło zasilania Mobilnego Stanowiska Pracy COW firmy Wanzl. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu potrzebny sprzęt i dokumenty są zawsze pod ręką – nie marnuje się czasu na chodzenie między biurem a miejscem wykonywania zadań. Można do niego podłączyć takie urządzenia peryferyjne, jak skaner, drukarka lub monitor. Wygodna praca w każdym zakątku magazynu, bez względu na jego powierzchnię to jednak nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Mobilne stanowisko pracy zapewnia także jeszcze lepszą ergonomię dla różnych użytkowników. Za sprawą regulowanego blatu stoliczek można bowiem dostosować do wzrostu każdej pracującej przy nim osoby. Wysokość blatu można regulować co 25 mm za pomocą metalowego wspornika. Natomiast wyprofilowany kształt podstawy wózka oraz kółka skrętne to wygoda manewrowania. Dwa hamulce zapewniają stabilność i bezpieczeństwo.

 

Rękawica zamiast pistoletu

fot. Wanzl

 

To ostatnie było jednym z trzech kryteriów, które za cel obrali sobie projektanci inteligentnej rękawicy ProGlove. Od przyjęcia i wysyłki towarów po kompletację i inwentaryzację: jeśli chodzi o usprawnienie procesów w centrach dystrybucji i zakładach przemysłowych znaczenie ma każda sekunda. A ProGlove MARK 2 zastępuje konwencjonalny skaner z uchwytem pistoletowym dzięki czemu pracownicy mogą skanować towary bez użycia rąk i tym samym pracować wydajniej, bezpieczniej i bardziej ergonomicznie. Rękawica ProGlove jest elementem koncepcji dotyczącej dynamicznego transportu produktów. Urządzenie ma skaner kodów kreskowych umieszczony na wierzchu opaski. Przycisk skanera znajduje się z kolei pod kciukiem. Dzięki temu, że picker ma praktycznie ręce wolne można osiągnąć oszczędność do czterech sekund na jednym skanowaniu.

 

Pomiar temperatury w czasie rzeczywistym

fot. Wanzl

 

Tegoroczną nowością w ofercie Wanzl jest kontener izotermiczny Olivo odpowiadający na potrzeby dystrybucji do sieci handlowych artykułów spożywczych i produktów świeżych (przechowywanych w temp. -21°C dla produktów mroźniczych). W ofercie znajdują się kontenery o wymiarach zewnętrznych odpowiadających wymiarom używanym w logistyce takim jak: wymiary europalety, wymiary półpalety Europa, czy wymiary palety ISO. Zabezpieczenie łańcucha chłodniczego podczas transportu kontenerów Olivo zapewniają z kolei czujniki BluLog. Umożliwiają one rejestrację wyników pomiarów temperatury w czasie rzeczywistym oraz równoczesne przekazywanie danych drogą radiową. Dzięki temu użytkownik uzyskuje dostęp do danych bieżących jak i historycznych np. w celu wizualizacji. Dla konsumentów oraz klientów i pracowników punktów gastronomicznych BluLog to gwarancja, że produkty spożywcze są prawidłowo przechowywane i dostarczane.

 

Zdezynfekuje buty i… słuchawki

fot. Wanzl

 

Ciekawym uzupełnieniem oferty są urządzenia marki Klenz do dezynfekcji metodą sanityzacji ozonem i ciepłym powietrzem. Dostępnych jest kilka modeli szaf od 6 po 32 komory z możliwością zamknięcia na klucz, kartę NFC lub kod. Każda komora posiada oddzielny filtr, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania. W szafach można dezynfekować buty, kaski, kamizelki, odzież treningową, sprzęt elektroniczny czy chociażby słuchawki. Szafy można stosować w magazynach, na produkcji, na uczelniach, wojsku czy straży pożarnej.

 

 www.wanzl.pl

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2020

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.