Crown z nagrodą IFOY 2016 za wózek paletowy Serii RT 4000

 

Crown, jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją wózków zdobyła prestiżowy tytuł „Forklift Truck of the Year” (IFOY) w kategorii „Wózki magazynowe niskiego podnoszenia”. Nagrodę wręczono na targach CeMAT w Hanowerze.

W lutym, gdy IFOY testowała wózki, niezależne jury złożone z cieszących się międzynarodowym uznaniem dziennikarzy branżowych, było pod wrażeniem korzyści, jakich dostarcza klientom, obsługiwany w pozycji stojącej, wózek paletowy RT 4020. Raport IFOY twierdził, że „Crown RT 4020 jest idealny dla użytkowników posiadających bardzo ograniczoną przestrzeń manewrową, którzy jednocześnie potrzebują wysokiej wydajności. Wąska konstrukcja wózka paletowego jest idealna do wyciągania palet z bardzo ciasnych miejsc. Poprzeczna platforma dla kierowcy zapewnia dobrą widoczność w obydwu kierunkach”.

Zdaniem jury decydującym czynnikiem okazała bardzo wysoka wydajność w wąskich przestrzeniach w magazynie: „Kompaktowa konstrukcja, jak na ten poziom osiągów, istotne cechy ergonomiczne i w szczególności szereg zabezpieczeń, które w maszynie połączono w sposób doskonały”.

Sprzedaż wózka o ładowności do 2000 kg Crown RT 4020 rozpoczęto w październiku 2015 r. Podwozie o szerokości zaledwie 780 mm sprawia, że jego zwrotność i osiągi są idealne do szybkiej pracy nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Zaprojektowany i produkowany przez Crown silnik prądu zmiennego pozwala na szybkie przyśpieszanie do prędkości 12,5 km/h. Dla najwyższego komfortu jazdy RT 4020 wyposażono w amortyzowaną płytę podłogową i osłonę boczną, oraz ochraniacz z miękkiej gąbki, a także umożliwiono skonfigurowanie wózka do obsługi przez osoby lewo- i praworęczne.

- Dla nas trzecia Nagroda IFOY to przede wszystkim potwierdzenie naszego podejścia do projektowania, w którym na najważniejszym miejscu stawiamy operatora maszyny - mówi Ken Dufford, wiceprezes Crown. - Tym samym stworzyliśmy kolejny wysokowydajny, pełnowartościowy produkt w postaci serii RT 4000, która łączy wysoką wydajność i podwyższone bezpieczeństwo w magazynie z jednoczesnym obniżeniem kosztów.

W 2013 Crown nagrodzono za opracowany przez firmę bezprzewodowy system zarządzania flotą i operatorami InfoLink. W 2014 roku nagrodę w kategorii „Wózki magazynowe” otrzymał system kompletacji zamówień QuickPick Remote.

v

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.