ID Logistics uruchomił magazyn BTS dla sieci hipermarketów Auchan

Dostawca usług logistycznych, specjalizujący się w logistyce kontraktowej, uruchomił w Mszczonowie nowy magazyn BTS dla sieci hipermarketów Auchan. Jest to jedna z największych inwestycji firmy w Polsce w 2015 r. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu ponad 400 osób. Nowy magazyn ID Logistics dla sieci Auchan to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w naszym kraju. Został uruchomiony na początku lipca 2015 r. Jego łączna powierzchnia wynosi ponad 47 tys. metrów kwadratowych, w tym blisko 44 tys. metrów stanowi powierzchnia magazynowa, 2,3 tys. metrów biurowa i ponad 1,3 tys. metrów kwadratowych wiata paletowa. Magazyn wyposażony został w regały wysokiego składowania, na których przygotowano ponad 54 tys. miejsc paletowych. 

Celem budowy nowego obiektu w Mszczonowie była konsolidacja operacji logistycznych dwóch magazynów prowadzonych wcześniej przez ID Logistics dla firmy Auchan, w Odrzywołku k. Grójca (Food) oraz w Mszczonowie (NonFood). Obecnie stąd dystrybuowane są produkty FMCG Food i NonFood (m.in. produkty chemiczne, środki czystości oraz artykuły spożywcze, nie wymagające przechowywania w kontrolowanej  temperaturze) do sieci sklepów Auchan oraz sieci handlowej Real, przejętej przez Auchan.  Docelowo magazyn będzie obsługiwał północną część Polski. 

ID Logistics inwestuje w najnowsze rozwiązania technologiczne. W mszczonowskim magazynie  firma zastosowała nowoczesne systemy wspierające usługi magazynowania, pickingu, cross-dockingu i etykietowania, m.in. skanery radiowe oraz terminale głosowe. Wdrożyła również dedykowane systemy do zarządzania przepływem załadunków i rozładunków oraz kierowania ruchem samochodowym na parkingach wewnętrznych magazynu. Obiekt ID Logistics posiada rozwiązania proekologiczne, jak panele słoneczne do podgrzewania wody oraz zamontowane w hali oświetlenie LED.  Wysokość robocza hali magazynowej wynosi 12 m i jest o 2 m wyższa od standardowej. Aby zapobiec uszkodzeniom podłogi, została zastosowana specjalnie wzmocniona posadzka, o zwiększonej nośności z 5 do 7,5 t na metr kwadratowy.  

- Z firmą Auchan ID Logistics współpracuje od kilku lat. Uruchomienie magazynu w Mszczonowie w pełni dostosowanego do oczekiwań klienta, jest kolejnym, ważnym etapem tej współpracy - mówi Yann Belgy, Dyrektor Generalny ID Logistics Polska. 

Magazyn został wybudowany w ciągu 7 miesięcy. Położony jest w parku logistycznym P3 (PointPark Properties), blisko 50 km od Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego węzła komunikacyjnego – drogi krajowej nr 8, łączącej północ z południem i drogi krajowej nr 50, obwodnicy tranzytowej Warszawy oraz 30 km od autostrady A2. 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.