Tajmax wynajął magazyn w Goodman Kraków Airport Logistics Centre

 

Goodman, deweloper nieruchomości logistycznych, wynajął firmie Tajmax, prowadzącej sieć sklepów Partner AGD RTV, 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Przeprowadzka do nowoczesnego i zarazem większego niż dotychczasowy magazynu pozwoli firmie Tajmax zwiększyć skalę działalności.

Partner AGD RTV, marka prowadzona przez firmę Tajmax, to dynamicznie rozwijająca się sieć sklepów detalicznych, punktów sprzedaży hurtowej i internetowej. Przeznaczeniem nowego obiektu sieci będzie magazynowanie i dystrybucja artykułów RTV i AGD.

– Przeniesienie naszej działalności do Goodman Kraków Airport Logistics Centre jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zamówień i wzrost sprzedaży w naszych sklepach. Jesteśmy przekonani, że KALC to najlepsza lokalizacja, aby zapewnić sprawną dystrybucję w Małopolsce – mówi Tomasz Gracz, prezes firmy Tajmax.

Obiekt wynajęty przez Tajmax obejmuje 5 740 metrów kwadratowych istniejącej powierzchni magazynowej oraz 250 metrów kwadratowych powierzchni biurowej znajdującej się w wybudowanym spekulacyjnie budynku, w którym klientem Goodmana jest również KMC Services.

– Dzięki transakcji z Tajmax wybudowany ostatnio spekulacyjnie magazyn jest już wynajęty w 85%. Umowa ta potwierdza również, że klienci coraz częściej poszukują obecnie gotowej powierzchni magazynowej, którą można wynająć od zaraz. Dlatego też planujemy już kolejną inwestycję spekulacyjną o powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych w Krakowie, której budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku – mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Tajmax reprezentowała przy okazji transakcji firma doradcza AXI IMMO.

– Dla firmy Tajmax poszukiwaliśmy nowoczesnego obiektu magazynowego w dogodnej lokalizacji, do którego można wprowadzić się w krótkim czasie. Goodman Kraków Airport Logistics Centre spełnia wszystkie te warunki – mówi Anna Głowacz, Associate Director Industrial & Logistics AXI IMMO.

Kraków Airport Logistics Centre jest jednym z największych centrów logistycznych Goodmana w Polsce. Jego docelowa powierzchnia sięga 150 tys. metrów kwadratowych.

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2020

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.