Moto-Profil wynajmuje 33 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Chorzów

 

 

Prologis, deweloper nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował o podpisaniu umów najmu o całkowitej powierzchni 33 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Chorzów z firmą Moto-Profil, kluczowym importerem i dystrybutorem samochodowych części zamiennych i akcesoriów w Polsce.

Transakcje w budynku drugim obejmują nową umowę najmu 9 tys. metrów kwadratowych i przedłużenie umowy 24 tys. metrów kwadratowych. Moto-Profil rozpoczął współpracę z Prologis ponad pięć lat temu, kiedy spółka postawiła na dynamiczny rozwój i koncentrację na trzonie prowadzonej działalności, a wszelkie kwestie związane z zarządzaniem obiektem magazynowym zdecydowała się powierzyć partnerowi zewnętrznemu. Obecnie w obiekcie pracuje ponad 500 osób, którzy codziennie obsługują dostawy do sieci 1000 partnerów handlowych, którzy dostarczają towary do ponad 11 tys. warsztatów samochodowych na terenie całej Polski.

- Przedłużenie i rozszerzenie współpracy o wynajem dodatkowych 9 tys. metrów kwadratowych to jednoznaczne potwierdzenie, że wybór Prologis jako partnera i Prologis Park Chorzów jako strategicznej lokalizacji naszego krajowego centrum logistycznego pięć lat temu był słuszną decyzją i skutecznym rozwiązaniem biznesowym. Jestem przekonany, że przed nami kolejne lata wzajemnego rozwoju i dalszej ekspansji – mówi Bogumił Papierniok, dyrektor zarządzający Moto-Profil.

- Cieszy nas, że polskie firmy budują swoją przewagę w oparciu o usługi i ofertę Prologis – mówi Piotr Brycki, leasing manager Prologis na Polskę.

Międzynarodowa firma doradcza Colliers International pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy.

- Renegocjacja umowy najmu dla firmy Moto-Profil to dobry przykład rozwiązania „win- win” - ocenia Maciej Cieliczko, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers International.

 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2020

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.