Prologis otworzył drugi budynek Small Business Unit w Polsce

Deweloper nieruchomości logistycznych uroczyście budynek typu Small Business Unit (SBU) o powierzchni 16 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Chorzów. Obiekt został wynajęty w 60 proc. Jest to już ostatnia inwestycja na terenie największego w Polsce centrum dystrybucyjnego o całkowitej powierzchni 251 tys. metrów kwadratowych.

Uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele miejscowych władz, klienci i partnerzy biznesowi, odbyła się pod hasłem „Ułóż biznes według swoich potrzeb”, które podkreśla korzyści, jakie dają klientom małe, magazynowe i biurowe moduły biznesowe. Dzięki możliwości połączenia obu rodzajów tych powierzchni pod jednym dachem budynek SBU można łatwo dostosować do skali prowadzonego biznesu.

 

- Otwarty dziś budynek, to drugi tego typu obiekt w polskim portfolio Prologis - mówił Paweł Sapek, senior vice president i country manager Prologis w Polsce. - Po sukcesie ukończonego dwa lata temu budynku SBU w Prologis Park Wrocław III, zdecydowaliśmy się na zrealizowanie podobnej inwestycji na Śląsku. Byliśmy pewni, że elastyczność w doborze powierzchni magazynowej i biurowej znajdującej się w administracyjnych granicach miasta, szybko przyciągnie klientów. Potwierdza to fakt, że budynek został już w 60 procentach wynajęty.

- Jesteśmy dumni z tego, że budowa ostatniego obiektu na terenie Prologis Park Chorzów przebiegła bez zakłóceń i została oddana w terminie – powiedział Tomasz Oktaba, director project management Prologis w Polsce. Obiekt został zbudowany zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa i poddany został procesowi akredytacji BREEAM.

 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.