SEGRO Liderem Zrównoważonego Budownictwa

SEGRO zwyciężyło w konkursie Sustainable Economy Awards w kategorii Lider Zrównoważonego Budownictwa. Kapituła doceniła dewelopera za wdrażanie idei odpowiedzialnego biznesu i promowanie postawy proekologicznej. Uroczysta gala, w czasie której wręczono wyróżnienie, odbyła się 27 listopada w Warszawie.

Konkurs Sustainable Economy Awards organizowany jest przez Executive Club – organizację biznesową zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. W skład jego kapituły wchodzą wybitne osobistości zaangażowane w obszar zrównoważonego rozwoju.

Jury uznało, iż SEGRO jest firmą promującą działania prowadzące do rozwoju zrównoważonego budownictwa i realizującą inwestycje zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi i społecznymi. Deweloper, zarządca i właściciel powierzchni magazynowych i produkcyjnych od lat realizuje nowe projekty oraz zarządza swoim portfolio z dbałością o środowisko naturalne. Jednym z wyznaczników jest tu certyfikacja BREEAM, której poddawane są wszystkie nowopowstające obiekty magazynowe SEGRO. Spółka może się pochwalić między innymi oceną Very Good dla centrum dystrybucyjnego zrealizowanego dla firmy LPP w SEGRO Logistics Park Stryków czy dla centrum Volkswagen Group Polska zlokalizowanego na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

– Nagroda Sustainable Economy Awards to dla nas ogromny zaszczyt i powód do dumy. To także siła napędowa do kolejnych działań w duchu zrównoważonego rozwoju. Dojrzały biznes to biznes odpowiedzialny społecznie. W SEGRO na każdym kroku staramy się udowadniać, że troska o środowisko naturalne to nasz wielki, wspólny obowiązek – mówi Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Ekologiczne podejście jest widoczne w działaniach dewelopera już na etapie projektowym, kiedy można m.in. zaplanować większy dostęp do światła dziennego poprzez np. w pełni przeszklone bramy czy przeszkloną część biurową, co wpływa nie tylko na komfort pracowników, ale też na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów w całej bryle budynku pozwala z kolei m.in. na łatwiejsze utrzymanie właściwej temperatury w obiekcie. W efekcie zimą budynek nie traci szybko ciepła, a latem nie przegrzewa się nadmiernie z zewnątrz. Długofalowo pozwala to zoptymalizować koszty związane z grzaniem i chłodzeniem magazynu.

Od kilku lat standardem w nowopowstających obiektach SEGRO jest szerokie zastosowanie ekologicznego oświetlenia LED, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W niektórych wnętrzach jest ono dodatkowo sterowane systemem DALI, który dzięki czujnikom ruchu pozwala odpowiednio dostosować natężenie światła. Do rozwiązań proekologicznych wdrożonych w parkach SEGRO zalicza się także system monitoringu mediów w chmurze, który pomaga w uzyskaniu oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej czy gazu oraz stosowany w wybranych inwestycjach efektywny system dystrybucji wody, pozwalający ograniczyć jej pobór aż o 10%.

Działając w trosce o środowisko naturalne i wpisując się w nadciągającą rewolucję technologiczną, SEGRO już dziś zainwestowało w stacje ładowania pojazdów elektrycznych we wszystkich swoich parkach logistycznych. Łącznie działa w nich 26 tego typu urządzeń. Ponad połowa ładowarek może jednocześnie ładować dwa pojazdy prądem o mocy 22 kW każdy. Stacje są wyposażone w moduły do zdalnego rozliczania pobranej energii i monitorowania stanów ładowania aktualnie podpiętych do ładowarki samochodów za pomocą aplikacji.

 

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 7,8 mln m2 o wartości 11,7 mld funtów, a swoje usługi świadczy klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziewięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.