Case study: Centrum logistyczne Lantmannen – z chłodem za pan brat

 

W Belgii powstała niezwykle ciekawa inwestycja magazynowa. To magazyn wysokiego składowania, mający 28,5 tys. miejsc paletowych, który jest przystosowany do magazynowania głęboko mrożonych wyrobów piekarniczych w temperaturze -200 Celsjusza.

Niezależnie od tego, czy chodzi o pieczywo mrożone, produkcję bagietek, czy wyroby cukiernicze, firma Lantmannen Unibake dostarcza wysokiej jakości pieczywo swoim klientom w całej Europie. Założone w 1985 r. przedsiębiorstwo, które posiada 23 piekarnie w 18 krajach, zalicza się obecnie do czołowych dostawców wyrobów piekarniczych w Europie.

Nowe centrum logistyczne obsługuje Belgię i państwa sąsiadujące. Firma SSI SCHÄFER otrzymała zlecenie na wybudowanie magazynu wysokiego składowania przystosowanego do magazynowania głęboko mrożonych wyrobów piekarniczych w temperaturze -200 Celsjusza.

Budowę magazynu rozpoczęto pod koniec lipca 2014 r. Magazyn oferuje ponad 28,5 tys. miejsc paletowych oraz umożliwia magazynowanie na podwójnej głębokości przy pomocy urządzeń do obsługi regałów. Magazyn wysokiego składowania jest połączony ze strefą komisjonowania za pomocą przenośników i wind. Palety są następnie automatycznie umieszczane w strefie komisjonowania, a komisjonowane palety automatycznie trafią do magazynu wysokiego składowania. Dostawy w trybie „just in time” i „just in sequence” sprawią, że wysyłka ma szczególny charakter.

Magazyn uruchomiony wiosną bieżącego roku zapewni firmie w przyszłości możliwość bardziej kompaktowego magazynowania, pozwoli zaoszczędzić energie i jednocześnie zcentralizować proces wysyłki.

W Polsce firma SSI SCHÄFER w ostatnim czasie oddała trzy centra dystrybucji dla różnych firm z branży piekarniczej. We wszystkich tych magazynach wysokiego składowania zainstalowano najnowsze rozwiązania z automatyki magazynowej dla produktów głęboko mrożonych w temperaturze do -250 Celsjusza.

W pierwszym magazyn oferuje ponad 20 tys. miejsc paletowych oraz umożliwia magazynowanie na podwójnej głębokości przy pomocy układnic regałowych. W drugim, mniejszym magazynie uzyskano 5 tys. miejsc paletowych, poprzez składowanie na wielokrotnej głębokości, tzn. multi-deep, z kolei w ostatnim z nowych magazynów ponad 15 tys. miejsc paletowych przy magazynowaniu double-deep.

 

FOT. SSI SCHÄFER

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.