Magazyn blach z regałami automatycznymi MonoTower i TwinTower

Centralny magazyn blach w Giżycku z regałami automatycznymi MonoTower i TwinTower

Firma Kostrzewa to przedsiębiorstwo produkujące kotły grzewcze i palniki na pelet. W celu poprawy przepływu materiałów w siedzibie spółki w Giżycku utworzono centralny magazyn blach. W związku z potrzebą uporządkowania przestrzeni magazynowej zdecydowano o zakupie jedno i czterowieżowego automatycznego systemu składowania, który umożliwi szybki i łatwy dostęp do arkuszy blach w trzech rozmiarach –  w tym celu wybrano rozwiązanie firmy Baumalog, która zaoferowała regały automatyczne MonoTower i TwinTower, dostarczające elementy do operatora w czasie poniżej 2 minut.

W ramach pierwszej instalacji, wdrożono 6 metrowej wysokości regał automatyczny MonoTower o ładowności ponad 86 ton przy użyciu 27 ruchomych półek wewnątrz, posiadający jedną kolumnę składowania oraz kolumnę transportową, w której porusza się winda. Jej zadaniem jest przemieszczanie (pobieranie/odwożenie) półek na wskazany poziom składowania. Przy maszynie znajduje się żuraw wraz z uchwytem podciśnieniowym umożliwiającym transport arkuszy blach pomiędzy regałem MonoTower a prasą zaginającą blachy.

Regał MonoTower

Druga maszyna to podwójny regał automatyczny TwinTower o wysokości ponad 9 metrów i ładownością ponad 444 ton, składający się z czterech kolumn składowania oraz dwóch kolumn transportowych, w których poruszają się windy, których zadaniem jest pobieranie i odkładanie 139 półek (w przypadku 59 z nich maksymalna wysokość składowania blach to 90 mm, kolejne 80 posiada użyteczną wysokość 150 mm). Załadunek pakietów blach do regałów odbywa się z wykorzystaniem ruchomej stacji wyposażonej w hydrauliczny podnośnik pozwalający na depaletyzację pakietów. W celu kontroli dostaw surowych blach stacja załadunkowa wyposażona jest wagę z zakresem do 3500 kg i dokładnością 2,5 kg. Przemieszczanie półek pomiędzy dwoma regałami TwinTower odbywa się dzięki ruchomej stacji poruszającej się pod tylnymi kolumnami składowania. Stacja ta również odpowiada za rozładunek regałów.

Regał TwinTower

 

Stacja załadunkowa i rozładunkowa pracują w trybie automatycznym. Sterowanie regałami jest prowadzone przy pomocy dwóch paneli operatorskich wyposażonych w kolorowe ekrany dotykowe.

Wszystkie półki (każda o wymiarach 3100 x 1550 mm, nośności 3200 kg) wykonano jako ramy z ażurowym dnem oraz z wkręcanymi na obwodzie 10 prętami (jako zabezpieczenie przed wysunięciem się blach).

Regały automatyczne MonoTower i TwinTower wyposażone są w oprogramowanie sterujące MS-12. Odpowiada ono za zarządzanie transportem półek, a oprócz standardowych możliwości wyszukiwania artykułów według indeksów lub nazw oraz wymiany informacji pomiędzy bazą danych regałów i informatycznym systemem magazynowym (WMS), posiada również rozbudowane funkcje autodiagnostyczne, szczególnie ważne dla szybkiego reagowania w przypadku wystąpienia usterki.

Regał TwinTower

 

 

 Zalety po uruchomieniu systemu:

  • znaczące zredukowanie miejsca zajmowanego przez magazyn blach
  • szybki, łatwy i bezpieczny załadunek i rozładunek surowych blach
  • dostęp do każdego materiału w czasie poniżej 3 minut
  • pełna informacja o materiałach zlokalizowanych w magazynie

 

Baumalog to polska firmą inżynierska, konstruującą oraz wytwarzającą od 2011 r. automatyczne systemy magazynowe i transportowe wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Z jej rozwiązań korzystają klienci z Polski, Europy jak i całego świata. Baumalog jest również autoryzowanym dealerem włoskiej firmy Modula – producenta automatycznych regałów windowych.

Więcej informacji o automatycznych systemach magazynowych dostępne na stronie producenta

 

Tagi: magazyn automatyczny, składowanie blach, magazyn blach, automatyzacja, automatyczne systemy magazynowe, system wms, magazyn, studia przypadków, regał magazynowy

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.