Regał automatyczny Baumalog po raz pierwszy z 12 metrową półką

Firma Baumalog, producent automatycznych systemów magazynowych, informuje o pierwszej ukończonej realizacji regału automatycznego TwinTower® z półką o długości ponad 12 metrów. 

Odbiorcą, regału TwinTower® z najdłuższą półką w historii Baumalog, jest firma INSTAL-FILTER SA z Kościana, specjalizująca się w produkcji urządzeń ochrony powietrza przeznaczonych do odpylania i redukcji emisji szkodliwych związków do atmosfery, stosowanych we wszystkich branżach przemysłu.

Dostarczony przez Baumalog automatyczny regał magazynowy TwinTower® składa się z dwóch kolumn składowania przeznaczonych do odkładania półek oraz znajdującego się pomiędzy nimi szybu, w którym porusza się winda transportująca półki pomiędzy kolumnami a zewnętrzną stacją umożliwiającą załadunek i rozładunek materiałów. Uruchomiony w INSTAL-FILTER SA regał automatyczny TwinTower® służy do składowania wiązek profili stalowych o długości do 12 metrów – taki rozmiar w przypadku INSTAL-FILTER SA pozwala zoptymalizować proces produkcyjny i zredukować straty materiałowe, dodatkowo półki o dwóch różnych wysokościach użytkowych - 210 mm i 420 mm,  umożliwiają przechowywać zróżnicowany asortyment.

Rozwiązanie firmy Baumalog przy wysokości 9 m, pomieści łącznie 105 ton prętów na 35 ruchomych półkach, które są łatwo i szybko dostępne – operator w przeciągu 2 minut otrzyma potrzebny materiał i pobierze go za pomocą wózka widłowego bądź żurawia.

W związku z rozbudową zakładu i zwiększeniem produkcji, Baumalog dostarczył również automatyczny regał magazynowy MonoTower®, przeznaczony do składowania arkuszy blach o wymiarach 4 m x 2 m.

Automatyczny regał MonoTower® zaprojektowany na potrzeby INSTAL-FILTER SA przy wysokości 9 m wyposażony został w 36 półek pozwalających magazynować arkusze blach o wymiarach 4 m x 2 m, a jego ładowność całkowita wynosi 108 ton. System MonoTower® składa się z jednej kolumny składowania, gdzie zlokalizowane są półki z materiałem, oraz drugiej zawierającej windę transportującą arkusze blach pomiędzy kolumną składowania a miejscem załadunku i rozładunku przez operatora.

Automatyzacja procesów magazynowych i produkcyjnych pozwoli firmie INSTAL-FILTER SA na znaczące usprawnienie produkcji (szybki i łatwy dostęp do każdego rodzaju składowanego materiału), oszczędność miejsca niezbędnego do zapewnienia wymaganego zapasu materiału, wzrost bezpieczeństwa pracy – wszystko razem przełoży się na szybszy rozwój i zwiększenie potencjału rynkowego. 

Poniżej film podsumowujący z wdrożenia

 

Baumalog to polska firma inżynierska, konstruującą oraz wytwarzającą od 2011 r. automatyczne systemy magazynowe i transportowe wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Z jej rozwiązań korzystają klienci z Polski,  krajów UE jak i  leżących poza nią - m.in. Białorusi, Rosji, Szwajcarii. Baumalog na terenie Polski jest również wyłącznym dealerem włoskiej firmy Modula – światowego lidera w produkcji automatycznych regałów windowych.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.