Przewodnik inwestycyjny

Bardzo ważnym elementem letniego wydania „Warehouse Monitor” jest przewodnik ekspercki, którego podtytuł zdradza już niemal wszystko: „38 kroków do realizacji inwestycji w powierzchnię przemysłową”. To publikacja specjalistyczna powiązana zarówno z naszym serwisem www.obiekty-przemyslowe.pl, jak i z ogólnopolskim programem edukacyjnym.

Elementem składowym tego programu jest realizacja badania potrzeb inwestycyjnych polskich firm na lata 2015-2017 – dotyczących budowy, rozbudowy i wynajmu powierzchni przemysłowych. Owa potrzeba inwestycyjna, jak się okazuje., jest naprawdę duża, a wiele firm szuka również wiedzy na ten temat, czasami bardzo podstawowej, a niekiedy nieco bardziej już zaawansowanej. Firmy poszukują też inspirujących przykładów z rynku, czy po prostu wskazówek, z kim warto podjąć współpracę w tym tak zaawansowanym procesie zmiany. Stąd i pomysł na ową publikację. I dlatego też nasz poradnik ma charakter stricte praktyczny – nie jest skoncentrowany na przekrojowych analizach operujących wieloma liczbami, powierzchniami, wolumenami. Skupiliśmy się na wyodrębnieniu najważniejszych obszarów, które w ogóle mogą zdecydować, że przedsiębiorstwo faktycznie podejmie odważne decyzje inwestycyjne. I w ramach owych sześciu obszarów umieściliśmy poszczególne kroki.

W „Przewodniku…” zaproszeni przez nas eksperci – doradcy, pośrednicy, deweloperzy - przeprowadzają Czytelników przez najważniejsze elementy procesu inwestowania w powierzchnię przemysłową: budowę, wynajem, relokację, odnowę, rozbudowę... Każdy z owych kilkudziesięciu „kroków” to merytoryczna analiza, która w sposób przejrzysty tłumaczy, punktuje i definiuje poszczególne etapy.

Przyjęliśmy strategię jak najbardziej zbliżoną do normalnego procesu związanego z inicjowaniem inwestycji. Zaczynamy od momentu formowania się decyzji (bardzo często to najburzliwszy z etapów…), poszukiwania informacji o rynku i działających na nim firmach. Kolejne kroki to zawężanie i strukturyzowanie celów, które firma chciałaby i może osiągnąć. Kolejny to poszukiwanie inspirujących przykładów i referencji, aż do momentu podjęcia finalnej decyzji.

Zapraszam do lektury

 

Sebastian Śliwieński,

redaktor naczelny „Warehouse Monitor”

 

Tu znajdziesz e-wydanie przewodnika „38 kroków do realizacji inwestycji w powierzchnię przemysłową”

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.