Co w magazynie “Warehouse Monitor” (edycja Zima 2015)?

 

 

Bieżące wydanie kończy 2015 rok, ale nie oglądamy się w nim zbytnio za siebie. Raczej patrzymy już w nadchodzącą przyszłość. Z nadzieją…

W dziale Trends przyglądamy się bacznie rynkowi powierzchni magazynowych. Na razie panuje tam boom i nikt nie chce zapeszać, aby przypadkiem pozytywny trend w 2016 roku nagle się nie zakończył. Czy utrzymanie dobrej passy to realna szansa, czy jednak marzenie ściętej głowy? Odpowiedzi szukaliśmy w naszym corocznym raporcie z rynku oraz w prognozach ekspertów na nadchodzący rok.

W sekcji Events polecam relację z naszego flagowego eventu branżowego – WarehouseLAB. Tym razem w Poznaniu (jesienią) odbyła się II tegoroczna edycja spotkania poświęconego tematyce automatyki magazynowej. 

Dział Raport to w tym wydaniu obszerna, wielowątkowa analiza, w której szczegółowo opisujemy to, jak wygląda dziś polski rynek palet. Jakie nim rządzą  reguły, z jakimi głównymi wyzwaniami muszą się mierzyć każdego dnia osoby, które odpowiadają za gospodarkę paletową w swoich firmach. Przedstawiamy bowiem główne wnioski z III Ogólnopolskiego Badania Rynku Palet. Największe tego typu badanie realizowaliśmy po trzyletniej przerwie. Tym razem wzięło w nim udział 1018 krajowych przedsiębiorstw, prowadzących gospodarkę paletową.   

W 2016 roku warto mieć w zanadrzu sprawdzone narzędzia i rozwiązania. Dlatego, dla rozsądnego szefa logistyki magazynowej, w rynkowej sekcji Market, przygotowaliśmy zestaw propozycji technicznych i zarządczych, nad którymi warto się przynajmniej zastanowić.

Tradycyjnie już szczególnej uwadze polecam teksty z działu  Case study. Po ponad dwóch latach powróciliśmy do Centrum Logistycznego firmy No Limit w Pruszkowie. Obie wizyty redakcyjne (w 2013 i w 2015 roku) miały wspólny cel – obserwację tego, w jaki sposób operator logistyczny rozbudowuje system automatyki magazynowej. Okazja ku temu była bardzo dobra, bo zakończył się właśnie II etap realizacji wdrożenia sortera o nazwie „Luxtorpeda”.

W tym dziale opisujemy również dwie firmy – działające na różnych rynkach, które z różnych powodów zdecydowały się w swoich magazynach na bardzo zaawansowane rozwiązania techniczne. Szybko jednak się okazało, że sama technika to nie wszystko..., a w wielu przypadkach kluczowe jest dokładne spojrzenie na całość procesów odbywających się w obszarze logistyki.

W dziale Management polecam czwartą część redakcyjnego cyklu Praktyczny leksykon informatyzacji magazynu Warehouse Monitor”. To kilkuczęściowy ekspercki zbiór najważniejszych pojęć, zagadnień i problemów związanych z informatyzacją logistyki magazynowej. Tym razem ekspercki tekst dotyczy niezwykle istotnej sfery wdrożeniowej.

Natomiast w sekcji VIP – mamy tekst o wyborze pierwszej kobiety do prestiżowego grona Logistics Hall of Fame. Warto przypomnieć, że od 2014 roku nasza redakcja ma możliwość wpływać na wybór, uczestnicząc w pracach międzynarodowego jury. Panteon logistycznych sław to instytucja z wieloletnią tradycją i ciesząca się międzynarodowym prestiżem. Przyjmowane są do niej osobistości, które w sposób szczególny zasłużyły się w procesie rozwoju logistyki. Postaci, które inspirują swoim ponadstandardowym zaangażowaniem. Innymi słowy – ludzie, których zawodową historię warto poznać.  

 

Zapraszamy do lektury

Czytaj elektroniczne wydanie magazynu „Warehouse Monitor” (edycja Zima 2015)

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2020

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.