Finał tańca z paletami

 

 

3 września odbył się finał II edycji konkursu dla operatorów firm Raben i Fresh Logistics pod hasłem „Tańczący z paletami”. Wydarzenie jest ciekawym przykładem promocji postaw sprzyjających ograniczaniu liczby wypadków w magazynie.

Pomysł, by upowszechniać zachowania pożądane z punktu widzenia bezpieczeństwa poprzez konkurs dla operatorów, powstał w 2014 r. w związku z realizacją w zakładach Rabena zajęć Akademii Bezpieczeństwa STILL (ABS). W ramach programu, eksperci firmy prowadzą instruktaże doszkalające dla operatorów, pozwalające odświeżyć i uzupełnić wiedzę na temat eksploatacji wózków widłowych.

- W ramach ABS promujemy bezpieczną pracę na wózkach widłowych i uświadamiamy przedsiębiorców, że mniejsza liczba wypadków pozytywnie wpływa na komfort pracy operatorów i koszty użytkowania sprzętu. Bardzo nas cieszy, że wspólnie z Grupą Raben mieliśmy możliwość współpracować przy drugiej już edycji konkursu „Tańczący z paletami” – mówi Paweł Włuka, Kierownik Działu Marketingu w Still Polska.

Konkurs składa się z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej, omawiane są dobre praktyki i pożądane zachowania. W drugiej, praktycznej, operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami, wymagającymi dużej precyzji manewrowania.

- Pracownicy magazynowi stanowią kluczowe ogniowo naszego łańcucha wartości. Dbamy o ich bezpieczeństwo na wiele sposobów. Jednak wisienką na torcie jest konkurs Tańczący z paletami, wyłaniający i nagradzający tych, którzy bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu – komentuje Marta Szymborska, Kierownik ds. PR i CSR w Grupie Raben.

Pierwsze miejsce w II ogólnopolskiej edycji zajął Dominik Tomczyk z magazynu w Strykowie, drugie - Grzegorz Olejniczak z tego samego zakładu, a trzecie - Krzysztof Czarnecki z magazynu w Gądkach. Nagrody wręczyli im Janusz Anioł, Dyrektor Generalny spółki Raben Polska, oraz Wiesław Majtas, członek Zarządu firmy EPAL, będącej partnerem konkursu.

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.