Translog Systems przedstawia przełomowe rozwiązanie: robota iSort

Firma Translog Systems, specjalizująca się w produkcji oraz integracji automatycznych systemów sortowania, wprowadza na polski rynek nowatorskie, autonomiczne roboty sortujące iSort. To przełomowe, niezwykle opłacalne i elastyczne rozwiązanie, które ma być alternatywą dla powszechnie stosowanych w e-commerce systemów Cross Belt czy Shoe Sorter -  pisze Mateusz Chopiak, Inżynier Sprzedaży, Translog Systems Sp. z o.o.

Na rynek europejski wprowadzamy dwa modele robotów sortujących, tj. posiadający udźwig do 5 kg model TILT-TRAY (z przechylną tacą) oraz mogący przenosić produkty o wadze 30 kg model CROSS-BELT. Obydwa typy robotów posiadają certyfikat CE.

Założeniem projektu iSort było stworzenie robotów, które będą mniejsze od dostępnych na rynku AMR-ów. Dzięki niewielkim rozmiarom wymagają mniejszej przestrzeni do pracy, a mimo to mogą objąć swoim zasięgiem 1300 mkw. powierzchni oraz osiągnąć wydajność 20 tys. pph. Oprogramowanie opracowane przez iSort nawiguje robotami w sposób bezpieczny i skuteczny oraz zapewnia wybór optymalnej trasy robota. Oprogramowanie jest kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami zarządzania magazynem w Europie.

Do największych zalet robotów iSort można zaliczyć: ich szybkość, łatwość obsługi, a co za tym idzie – bezpieczeństwo wdrożenia oraz bezobsługowość. Należy również wspomnieć, że roboty te nie potrzebują gotowej infrastruktury, a system modułowy jest skalowalny i oferuje pełną elastyczność.

Dzięki temu układ może być swobodnie rozszerzany poprzez dodanie kolejnych jednostek. Oprócz tego pozwala to na zachowanie pełnej mobilności układu, co umożliwia jego przenoszenie pomiędzy różnymi lokalizacjami.

Kolejną ogromną zaletą systemu iSort jest możliwość jego działania w niskich temperaturach, osiągających nawet -30°C. Systemy sortujące oparte na ponad 10 tys. autonomicznych robotach iSort działają w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Azji Południowo-Wschodniej oraz Chinach. Możemy pochwalić się wdrożeniami w najpoważniejszych światowych firmach, m.in. amerykańskim Walmarcie, japońskim Uniqlo czy chińskim China Post. Obecnie roboty iSort sortują ponad dwa miliardy paczek rocznie.

Stale rosnące zapotrzebowanie na efektywne i inteligentne zarządzanie magazynem spowodowane jest ogromnym wzrostem popularności zakupów internetowych. Wiąże się to nie tylko z coraz większą liczbą wysyłanych paczek, ale również ze zwiększeniem ilości obsługiwanych zwrotów. Jesteśmy przekonani, że proponowany przez nas system idealnie sprawdzi się w realiach dzisiejszego e-commerce i przyniesie jego użytkownikom wiele korzyści.

Tekst: Mateusz Chopiak, Inżynier Sprzedaży, Translog Systems Sp. z o.o.

Zdjęcia: Translog Systems Sp. z o.o.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.