Firma Jungheinrich jednym z 50 liderów zrównoważonego rozwoju i klimatu

Jungheinrich dołączył do inicjatywy „50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Klimatu”, grupy międzynarodowych przedsiębiorstw z różnych branż, które postanowiły walczyć ze zmianami klimatycznymi i realizować 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ (UNSDG).

– Zmiany klimatyczne to jeden z najpilniejszych problemów naszych czasów. W Jungheinrich traktujemy zrównoważony rozwój jako nasze zobowiązanie gospodarcze, ekologiczne i społeczne. Stąd nasz udział w inicjatywie 50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Klimatu. Dzięki energooszczędnym wózkom widłowym i inteligentnym rozwiązaniom z zakresu automatyzacji zmniejszamy emisję CO2 w intralogistyce, przyczyniając się tym samym do wygrania wyścigu ze zmianami klimatu – mówi dr Lars Brzoska, prezes zarządu Jungheinrich AG.

W niedawno przedstawionej Strategii 2025+ firma jeszcze mocniej położyła nacisk na kwestie środowiska naturalnego, stawiając sobie ambitne cele. Grupa dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2.

Przedsiębiorstwo zajmuje wiodącą pozycję w zakresie efektywności energetycznej w magazynie oraz opracowywaniu innowacyjnych systemów zarządzania energią. Około 98 procent produkowanych urządzeń jest zasilanych elektrycznie. Firma stawia na napędy elektryczne od początku swojego istnienia, tj. od 1953 roku. Obecnie na całym świecie użytkuje się ponad milion akumulatorowych wózków widłowych Jungheinrich. Jak widać, producent konsekwentnie na technologię litowo-jonową. W produkowanych przez siebie akumulatorach firma wykorzystuje ogniwa nie zawierające kobaltu. Wózek widłowy z li-ion emituje do 52 procent mniej dwutlenku węgla w porównaniu z urządzeniami z silnikiem diesel.

Jungheinrich podaje, iż wnosi znaczący wkład w ochronę klimatu również dzięki regeneracji wózków widłowych. Proces remanufacturingu maszyn znacznie ogranicza zużycie surowców i energii. W ten sposób można zaoszczędzić około 80 procent emisji dwutlenku węgla.

Firma stała się też pionierem w obszarze automatyzacji i cyfryzacji. Komunikacja urządzeń z zakresu techniki magazynowej, wózków widłowych i oprogramowania sprawia, że ludzie i maszyny doskonale ze sobą współpracują i uzupełniają się. Rozwiązania automatyczne minimalizują ryzyko błędów, pozwalają uniknąć zbędnych tras przejazdu, powodują zmniejszenie liczby wypadków i przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i emisji szkodliwych substancji.

Warto wiedzieć, że Jungheinrich, wraz ze swoim partnerem biznesowym, opracował w pełni zautomatyzowane rozwiązanie dla „rolnictwa wertykalnego”.

Kluczowym czynnikiem było wykorzystanie inteligentnych rozwiązań w celu osiągnięcia maksymalnego stopnia wydajności i zrównoważonego rozwoju. Świeżą sałatę można wyprodukować na środku pustyni. W porównaniu z uprawą tradycyjną system zużywa o 90 procent mniej wody i całkowicie eliminuje użycie pestycydy.

Tekst: Redakcja Warehouse Monitor

Zdjęcie: Jungheinrich

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.