Targi LogiMAT zostają przełożone na marzec 2022 roku

Na zdjęciu edycja targów z 2019 roku

LogiMAT, międzynarodowe targi rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami, miały się odbyć 22–24 czerwca w Stuttgarcie. Jednak, jak poinformowali organizatorzy - z powodu trudnej sytuacji pandemicznej - muszą zostać przełożone. LogiMAT powróci do Stuttgartu, ale dopiero 8 marca 2022 roku.

Firma EUROEXPO Messe- und Kongress-GmbH zdecydowała się przesunąć zbliżające się targi na termin 8–10 marca 2022 r.  Argument wydaje się bardzo jasny i zrozumiały - sytuacja pandemiczna jest trudna, a wystawcy potrzebują mieć swobodę w zaplanowaniu swojego uczestnictwa w tak dużej imprezie branżowej. Organizator poinformował przy tym, że pracuje nad cyfrową koncepcją, tak aby zwiedzający i wystawcy mogli jeszcze spotkać się w 2021 roku - przynajmniej wirtualnie.

– Biorąc pod uwagę obecny stan szczepień i stopień mutacji wirusa, nie można przewidzieć  tego, kiedy faktycznie skończą się ograniczenia w podróżowaniu, które obecnie obowiązują. Musieliśmy dać szybką i jasną odpowiedź naszym wystawcom. Potrzebują oni pewności w swoim planowaniu – wyjaśnia Michael Ruchty, dyrektor wystawy LogiMAT Stuttgart. – Z dzisiejszej perspektywy nie jest jasne, czy możliwe byłoby zorganizowanie wydarzenia na żywo w czerwcu. Istniała obawa, że będziemy musieli iść naprzód bez kluczowych gości z zagranicy, a to nie leży w interesie zainteresowanych stron. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby impreza  spełniała zrozumiałe oczekiwania wystawców i zwiedzających. Kolejne odroczenie targów o dwa lub trzy miesiące nie miałoby większego sensu.

Michael Ruchty dodaje, że powrót do koncepcji wydarzenia marcowego jest zgodny z wyraźnym życzeniem wielu wystawców, tak by od 2022 roku wrócić do regularnego harmonogramu i LogiMAT - jak wcześniej bywało - odbywał się pierwszym kwartale i był branżowym otwarciem roku.

Organizator targów podkreślił, że pracuje obecnie nad cyfrową platformą komunikacyjno-informacyjną, tak aby wystawcy i odwiedzający mogli „spotkać się” jeszcze w 2021 roku - przynajmniej cyfrowo.

– Oprócz interesujących możliwości zaprezentowania przez naszych wystawców swoich produktów i rozwiązań, wydarzenie tego typu ma się skupi się na inteligentnym łączeniu wystawców i odwiedzających – mówi Peter Kazander, dyrektor zarządzający EUROEXPO Messe-und Kongress-GmbH.

To podejście online w pewien sposób powinno wypełnić lukę - aż do następnych targów, które - miejmy nadzieję, odbędą się w tradycyjny sposób w marcu 2022 r.

Tekst: redakcja Warehouse Monitor / LogiMAT
Zdjęcie: LogiMAT

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.