Nowa formuła targów Hannover Messe 2021

Dobrze byłoby się po prostu spotkać - chociażby na targach przemysłowych. Na przykład w Hanowerze. Na razie jednak musi nam wystarczyć cyfrowa edycja wystawy Hannover Messe. Ale - co warto podkreślić - zapowiada się ona naprawdę ciekawie. W środę (3 lutego) w Hanowerze wystartowała konferencja, na której przedstawiono nam nowy pomysł na targi.

Pandemia koronawirusa musiała mocny przyspieszyć cyfryzację przemysłu. Jednocześnie ujawniła słabości globalnych łańcuchów dostaw. Przed branżą przemysłową musiało więc stanąć mnóstwo pytań, w tym przede wszystkim takie: jakie strategie i działania zapewniają konkurencyjność w niepewnych czasach? Kiedyś sporo sensownych odpowiedzi można było znaleźć na targach, kongresach, konferencjach. Dziś - bardzo trudno jest o możliwość takiego spotkania, a niektóre imprezy branżowe są przenoszone na rok 2022.

Trudno, przynajmniej w tej tradycyjnej formie, bo w formule „cyfrowej” przynajmniej niektórych odpowiedzi dostarczyć ma HANNOVER MESSE Digital Edition - jako centralna platforma innowacji i nowych strategii w dobie transformacji przemysłowej.

– Firmy przemysłowe muszą w ciągu kilku miesięcy zrobić to, co w przeciwnym razie zajęłoby im lata – mówi dr Jochen Köckler, dyrektor generalny Deutsche Messe AG. – To wszystko wymaga platformy, na której można dyskutować o wyzwaniach, prezentować rozwiązania. Tym właśnie mają być HANNOVER MESSE Digital Edition.

HANNOVER MESSE Digital Edition - to rodzaj platformy, w ramach której odbywać się będą targi, konferencje i taki niemal klasyczny targowy networking.

EXPO: Przestrzeń dla innowacji

W strefie EXPO odwiedzający będą mieć bezpośredni dostęp do produktów, które zaprezentują im targowi partnerzy - wystawcy. Aplikacje, samouczki wideo, transmisje na żywo i czaty wideo umożliwią odwiedzającym platformę targową nie tylko poznanie konkretnych rozwiązań optymalizujących ich procesy, ale także nawiązanie bezpośredniego kontaktu z wystawcami.

KONFERENCJA: PRzestrzeń dla inspiracji

Program konferencji HANNOVER MESSE Digital Edition rozpoczyna się w poniedziałek 12 kwietnia. W pierwszej kolejności skoncentruje się na kwestiach polityki gospodarczej: jaki wpływ ma COVID-19 na globalizację? jaką rolę odgrywa Europa w koncercie światowych mocarstw? jak się zmienią stosunki transatlantyckie po epoce Trumpa? Same poważne tematy… A organizatorzy zapowiedzieli, że to kanclerz Niemiec Angela Merkel otworzy HANNOVER MESSE Digital Edition.

Natomiast od wtorku (13 kwietnia) do czwartku (15 kwietnia) nacisk kładziony będzie już przede wszystkim na innowacje i rozwiązania technologiczne. Ale to także przestrzeń dla wielu ważnych pytań i odpowiedzi - jaką rolę odgrywa sztuczna inteligencja w przemyśle? W jaki sposób dane mogą generować wartość dodaną? Jaki potencjał przemysłowy może zaoferować wodór?

Siłą tej części mogą być prelegenci, tacy jak na przykład - legenda AI Toby Walsh; Eugene Kaspersky, założyciel firmy Kaspersky Lab zajmującej się bezpieczeństwem IT; czy Claudia Kempfert z Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych.

Kongres Karier WomenPower odbędzie się w piątek 16 kwietnia pod hasłem „RESET.RETHINK.RESTART”. W programie przewidziano warsztaty, dyskusje panelowe i networking.

NETWORKING: przestrzeń do interakcji

Wszyscy odwiedzający HANNOVER MESSE Digital Edition będą mogli bezpośrednio kontaktować się z wystawcami, prelegentami i innymi odwiedzającymi. Spersonalizowana strona będzie obsługiwać to specjalnym pulpitem nawigacyjnym, który wyświetli firmy, prelegentów i uczestników. Z tego miejsca targowy gość będzie mógł zainicjować bezpośredni kontakt, a następnie połączyć się za pośrednictwem czatu lub połączenia wideo.

Warto wiedzieć:

# HANNOVER MESSE Digital Edition to platforma wiedzy dla przemysłu, energetyki i logistyki. Krajem partnerskim w 2021 r. Jest Indonezja.

# wydarzenie składa się z wystawy targowej, konferencji i networkingu. Hasło przewodnie to: „Przemiana przemysłowa” - a przedstawiciele wiodących firm przedstawiają swoje pomysły i technologie dotyczące fabryk, systemów energetycznych i łańcuchów dostaw przyszłości.

# wiodące tematy to: platformy cyfrowe, przemysł 4.0, bezpieczeństwo IT, produkcja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, sztuczną inteligencję, lekkie konstrukcje i logistykę 4.0. Program uzupełniają konferencje i fora.

# HANNOVER MESSE Digital Edition odbywać się będzie od 12 do 16 kwietnia 2021 r.

Tekst i zdjęcia: Industrial Monitor

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.