Czy tym razem się uda? Czekamy na targi ITM INDUSTRY EUROPE

Nastroje są optymistyczne, a organizatorzy targów ITM INDUSTRY EUROPE poinformowali właśnie, że bardzo intensywnie pracują nad najbliższą edycją wydarzenia zaplanowaną na 31.08-3.09.2021. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wygląda na to, że będą to w tym roku pierwsze – na taką skalę - targi dla przemysłu w tej części Europy. Patronujemy temu wydarzeniu.

Bogaty program ITM INDUSTRY EUROPE gotowy był już w roku 2020, ale jego realizację pokrzyżowała epidemia.

- Rok 2021 zapowiada się dla nas bardzo obiecująco. Nasi partnerzy i wystawcy spragnieni spotkań face to face już teraz deklarują swój udział w targach. Wierzymy, że w tej edycji uda nam się zrealizować ambitne plany, które powstały w ubiegłym roku. Na pewno targom towarzyszyć będzie innowacyjny projekt Kongres Industry Next. The New Reality, do którego zaprosiliśmy przedstawicieli rządu, czołowych organizacji sektora przemysłowego a także firmy będące liderami na rynku – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Organizatorzy zapowiadają, że dwudniowy kongres dostarczy nie tylko wiedzy na temat najnowszych technologii, ale będzie platformą prezentacji rozwiązań dla przemysłu mierzącego się od niemal roku z trudną sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa. Zaprezentujemy najbliższe prognozy dla przemysłu oraz konkretne przykłady skutecznych działań wybranych firm, które mimo pandemii nie tylko obroniły swoją pozycję na rynku, ale także zainicjowały zupełnie nowe wdrożenia, zostawiając konkurencję daleko z tyłu. W drugim dniu kongresu odbędą się warsztaty dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Pierwszy targowy przemysłowy hakaton

Po raz pierwszy w Polsce w ramach imprezy wystawienniczej odbędzie się przemysłowy hakathon. Uczestnicy mając do dyspozycji profesjonalne oprogramowanie będą mogli samodzielnie lub zespołowo pracować nad projektem wpisującym się w ideę Polskiej Doliny Cyfrowej.

- To będzie istny 48-godzinny maraton programistyczny, podczas którego entuzjaści kodowania stworzą aplikacje w oparciu o przemysł 4.0. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób powstaną wyjątkowe projekty! W planie mamy kilka obszarów tematycznych - dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Startupy i fabryka przyszłości

Nowością najbliższej edycji ITM INDUSTRY EUROPE będzie ekspozycja startupów dedykowanych przemysłowi. Pojawią się tutaj rozwiązania, które przeszły już fazę testów a ich funkcjonalność pomoże w innowacyjnym zarządzaniu produkcją. Zobaczymy premiery aplikacji, robotów i maszyn usprawniających między innymi pracę nowoczesnych fabryk.

Dodatkowo - na targach zaaranżowana zostanie  strefa SMART FACTORY prezentująca ofertę z zakresu tzw. fabryki przyszłości. Wystawcy na otwartej przestrzeni, bez typowych stoisk pokażą rozwiązania wykorzystujące AI, IoT, digitalizację czy  robotyzację.  Grupa MTP bazując na doświadczeniach minionego roku oraz biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację na świecie nie wyklucza organizacji wydarzenia w innej formule,  w oparciu o system hybrydowy.

Oby tradycyjnie, ale w razie potrzeby…

- Głęboko wierzymy, że w tym roku targi odbędą się tradycyjnie, z rozmachem jaki wszyscy znamy. Jednak jesteśmy gotowi na każdą ewentualność, czas pandemii wykorzystaliśmy na implementację innowacyjnych rozwiązań digital. To pozwala na pewną elastyczność – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021. W tym samym czasie odbędą się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D,  Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.