Kim są liderzy logistyki w trudnych czasach?

Gudrun Winner-Athens, partner zarządzająca Spedition Winner (Fot.  LHOF / Thomas Willemsen)

Oto portrety wiodących postaci europejskiej logistyki. Gudrun Winner-Athens w trakcie uroczystej gali w grudnia 2020 roku dołączyła do grona członków Logistics Hall of Fame. Partner zarządzająca Spedition Winner i wieloletnia przewodnicząca rady doradczej Kombiverkehr jest uznawana w Europie za pioniera transportu intermodalnego. Na tej samej gali została też wręczona Nagroda Lidera Logistyki Roku 2020 TRATON - otrzymał ją Olaf Schabirosky, prezes Hermes Germany.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie cechy doceniają jurorzy Logistics Hall of Fame?
  • Jakie działania sprawiły, że nagroda w 2020 roku trafiła właśnie do tych osób?
  • Jakie są kierunki rozwoju europejskiej logistyki?

Ten werdykt to decyzja jury, które tworzy 70 osób - znane osobistości ze świata biznesu, nauki, polityki oraz  mediów z 13 państw.

Wzrost znaczenia transportu intermodalnego

– Gudrun Winner-Athens wniosła znaczący wkład we wzrost znaczenia i umiędzynarodowienie  idei intermodalnego transportu kolejowego. Jest także uznanym ekspertem w zakresie połączeń drogowo-kolejowych. „Wpisując” ją do Logistics Hall of Fame, międzynarodowe jury honoruje ciągłe zaangażowanie w bardziej przyjazny dla środowiska transport towarów – ocenia Anita Würmser, przewodnicząca jury wykonawczego Logistics Hall of Fame.

Życie zawodowe Gudrun Winner-Athens jest ściśle związane z historią transportu intermodalnego. Aby promować przejście z transportu drogowego na kolejowy, od lat 90. aktywnie działa na scenie politycznej w celu promowania zharmonizowanych rynków kolejowych w Unii Europejskiej. Pracuje też nad poprawą efektywności ekonomicznej i atrakcyjności oferowanych usług w celu dalszego rozwoju transportu krajowego i międzynarodowego oraz utrwalenia długoterminowego statusu transportu intermodalnego. Pod jej kierownictwem Kombiverkehr Deutsche Gesellschaft für kombinierten Güterverkehr mbH & Co. KG stała się liderem na europejskim rynku intermodalnego transportu drogowo-kolejowego.

Olaf Schabirosky, prezes Hermes Germany (Fot. LHOF / Hendrik Lüders)

Olaf Schabirosky został Liderem Logistyki Roku 2020 TRATON

Podczas gali wręczono również Nagrodę Lidera Logistyki Roku TRATON. Trofeum trafi do Olafa Schabirosky'ego, prezesa Hermes Germany. Urodzony w Hamburgu Schabirosky został uhonorowany tytułem „Modernizatora i menedżera zmian”, który pomógł dostawcy usług kurierskich osiągnąć wzrost obrotów grupy o 9 procent w ostatnim roku finansowym, dzięki konsekwentnym działaniom, a także inwestycjom w innowacyjne projekty digitalizacyjne.

Firma, która jest częścią Otto Group i zatrudnia około 5000 pracowników, również skorzystała z jego działań podczas fazy lockdownu w bieżącym roku. Sieć logistyczna nie zawiodła. Pomimo wzrostu wolumenu o około 40 procent w kwietniu, Hermes był w stanie zagwarantować niezmiennie wysoką jakość dostaw, ponad 90 procent wszystkich przesyłek zostało dostarczonych następnego dnia. Dzięki ofensywie digitalizacyjnej grupa zadaniowa kierowana przez 52-letniego menedżera była w stanie opracować i wdrożyć cyfrowe rozwiązanie dla bezdotykowej dostawy w ciągu 48 godzin.

Tą nagrodą organizacja LHoF honoruje pionierów i przyszłych liderów logistyki. Nagradzani są przedsiębiorcy i menadżerowie z sektora transportu i logistyki, którzy obecnie odnoszą szczególne sukcesy i wyznaczają trendy. Nacisk kładziony jest na aktualność rozwiązań i korzyści dla firmy, a także na siłę innowacyjności i zrównoważony rozwój. Nagroda jest przyznawana przez Logistics Hall of Fame i jest przekazywana przez TRATON SE.

Korzyści dla branży, a nie tylko dla pojedynczej instytucji

Warto podkreślić, iż czynnikiem decydującym o przyjęciu na członka Logistics Hall of Fame jest przede wszystkim to, że wyjątkowy wysiłek jednostki przynosi korzyści nie tylko pojedynczej firmie, ale znacząco i trwale rozwinęła logistykę poza granicami własnej organizacji lub staje się z czasem standardem branżowym. Jak dotąd 36 osobistości logistyki znalazło się w międzynarodowej galerii sław.

Tekst: Sebastian Śliwieński, redaktor naczelny „Warehouse Monitor”, juror Logistics Hall of Fame

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.