Pomysł na bezpieczny dystans społeczny w magazynie… prosto z czytnika kodów

Firma ProGlove przedstawiła ciekawe rozwiązanie - dodała funkcję wykrywania naruszeń dystansu społecznego do swojego popularnego urządzenia do skanowania kodów kreskowych.

ProGlove to firma która działa w sektorze ergonomicznych urządzeń „ubieralnych” dedykowanych dla branży przemysłowej.

Potrzebujesz świateł do pojazdu? Sprawdź możliwości…>>

Rozwiązanie na trudne pandemiczne czasy

W ostatnim czasie zaproponowała ona interesujące rozwiązanie, odpowiednie na „obecne, trudne, czasy”. Powinno ono pozwolić łatwiej utrzymać, potrzebny w czasie pandemii, dystans społeczny w przestrzeniach magazynowych - tam gdzie jest to możliwe i konieczne. Wykorzystując rodzinę przenośnych skanerów kodów kreskowych MARK oraz aplikację ProGlove Connect na Androida, firma ogłosiła aktualizację produktu, która aktywuje wykrywanie zagęszczenia pracowników i tym samym dba o utrzymanie dystansu społecznego w zakładzie.

– Nasi klienci często dzielą się z nami wyzwaniami, przed którymi stoją. Ostatnio przemyślenia dotyczyły sposobów i narzędzi wspierających ponowne uruchomienie działalności gospodarczej – mówi Andreas Koenig, dyrektor generalny ProGlove. – Zmierzyliśmy się z podobnymi wyzwaniami, gdy dokonaliśmy przeglądu pod kątem bezpieczeństwa i wydajności naszych własnych procesów. Jako ludzie mamy naturalną skłonność do tego, aby robić rzeczy tak, jak je robiliśmy wcześniej. Obecnie jednak nie jest to możliwe. Właściwy dystans społeczny jest teraz kluczem do pomyślnego, długotrwałego powrotu do pracy.

Jak może wyglądać rynek wózków widłowych zaraz po epidemii?>>

Ostrzegawcze dźwięki, światła i wibracje

Aby pomóc pracownikom – na przykład na linii montażowej lub w centrum dystrybucji – zachować odpowiednią odległość od siebie, nowa aplikacja ProGlove Connect Proximity zapewnia dodatkowy zestaw informacji zwrotnych. Pojawiają się one na urządzeniu z Androidem w połączeniu ze skanerem kodów kreskowych ProGlove MARK, który umieszczony jest na dłoni pracownika.

W przypadku osobistego wyposażenia w przenośny skaner MARK i sparowane urządzenie z systemem Android pracownicy znajdujący się blisko siebie są o tym fakcie informowani. Powiadomienia docierają do nich za pośrednictwem pełnego zestawu sygnałów – dźwięku, światła LED czy sygnałów wibracyjnych. Jest to szczególnie ważne w ruchliwym lub hałaśliwym środowisku przemysłowym, w którym można łatwo przeoczyć alert urządzenia z Androidem, jeśli na przykład znajduje się ono w kieszeni.

– Nasi klienci często dzielą się z nami wyzwaniami, przed którymi stoją. Ostatnio ich przemyślenia dotyczyły sposobów i narzędzi wspierających ponowne uruchomienie działalności gospodarczej – mówi Andreas Koenig, dyrektor generalny ProGlove

– Przetestowaliśmy aktualizację MARK i działa to doskonale – mówi Konstantin Brunnbauer, wiceprezes ds. produkcji w ProGlove. – Dzięki temu dodatkowemu przypomnieniu łatwiej możemy zachować bezpieczny dystans.

Dzięki tym informacjom menedżerowie mogą łatwo zidentyfikować wąskie gardła w przestrzeniach przemysłowych i zaplanować modyfikacje układów, harmonogramów lub przepływów pracy.

Tekst: Warehouse Monitor / ProGlove

Zdjęcie: ProGlove

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.