Inwestycja Deutsche Post DHL w nowe technologie sortowania będzie warta ponad miliard złotych

 

Nowa, innowacyjna technologia sortowania ma zwiększyć wydajność pracy z małymi i średnimi przesyłkami. Docelowo - nowe sortery średnioformatowe mają się znaleźć w dziewięciu centrach sieci kurierskiej DHL i umożliwią sortowanie dodatkowych 126 tys. przesyłek na godzinę. W maju rusza projekt pilotażowy.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jaka jest charakterystyka techniczna nowego sortera?
  • Jakie rynkowe sytuacje zdecydowały o konieczności przeprowadzenia wdrożeń?
  • Na czym będzie polegał pilotaż i jakie efekty chcą osiągnąć inwestorzy?
  • Co ma zmienić ta inwestycja w pracy sieci logistycznej DHL?

Dostawca usług logistycznych Grupa Deutsche Post DHL oraz dostawca rozwiązań intralogistycznych BEUMER Group podpisali porozumienie o zastosowaniu nowej i innowacyjnej technologii sortowania w wybranych centrach kurierskich DHL.

Studium przypadku: Jak firma Odlo, producent odzieży sportowej, poprawiła efektywność swojej logistyki?

Nowo opracowany sorter średnioformatowy został specjalnie zaprojektowany do przetwarzania małych i średnich przesyłek o wymiarach zbliżonych do wymiarów pudełka na buty (45 cm x 35 cm x 25 cm) i o maksymalnej wadze wynoszącej cztery kilogramy. Nowy system zapewnia jeszcze wydajniejsze sortowanie, ponieważ oddziela formaty i znacznie zwiększa możliwości sortowania.

Najpierw pilotaż potem kolejne 8 wdrożeń

Deutsche Post DHL zainwestuje około 250 milionów euro (ponad 1,1 mld zł) w nową technologię, która zostanie sprawdzoną w ramach pilotażu w centrum w Greven, a następnie zainstalowana w ośmiu dodatkowych centrach do 2023 roku.

– W związku z ciągłym silnym wzrostem rynku e-commerce, musimy wygenerować nowe możliwości sortowania w naszej sieci, tak abyśmy mogli sprostać dodatkowemu popytowi w obsługiwanych przez nas regionach. Obserwujemy przy tym silny wzrost małych i średnich przesyłek. Nowy średnioformatowy sortownik opracowany przez BEUMER Group jest specjalnie zaprojektowany do przetwarzania tego rodzaju przesyłek – mówi Thomas Schneider, dyrektor ds. Produkcji w Deutsche Post. Grupa DHL.

– Jesteśmy zarówno zadowoleni z tego, że udało nam się przekonać grupę Deutsche Post DHL do zalet naszego innowacyjnego systemu sortowania – mówi Thomas Wiesman, dyrektor ds. Systemów logistycznych w BEUMER Group.

Case study: jak Witoplast automatyzuje swoje procesy transportowe?

Dobudówka z bardzo innowacyjnym rozwiązaniem automatycznym

Sortownik średniego formatu zostanie zainstalowany - w ramach programu pilotażowego - w centrum w Greven w Nadrenii Północnej-Westfalii. Centrum dostanie „dobudówkę” o szerokości wynoszącej 35 metrów i długości 126 metrów (powierzchnia około 4400 metrów kwadratowych), która połączy dwa skrzydła istniejącego budynku w kształcie litery U. Instalacja nowego systemu sortowania rozpocznie się w maju 2021 roku.

Rozwiązanie zwiększy wydajność sortowania w centrum w Greven o ponad 40 procent, co oznacza dodatkowe 14 tys. pozycji i łącznie 45 tys. przesyłek na godzinę. Nowy sortownik będzie gotowy do użytku w centrum w Greven jeszcze przed szczytem sezonu przedświątecznego w tym roku.

Po udanym pilotażu nowy sorter średnioformatowy będzie również używany w innych lokalizacjach: w Regensburgu, Speyer, Neuwied i Neumünster od 2022 r. Cztery dodatkowe lokalizacje planowane są na 2023 r. Nowe sortowniki w dziewięciu centrach sieci kurierskiej DHL umożliwią sortowanie dodatkowych 126 tys. przesyłek na godzinę.

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcie: BEUMER Group GmbH Co. KG

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.