Startup Codept rozwija pomysł platformy logistycznej - dla e-commerce - opartej na rozwiązaniach w chmurze

Młode przedsiębiorstwa otrzymują wsparcie od „fabryki startupów” Beam w postaci wiedzy na temat intralogistyki

Platforma logistyczna startupu Codept upraszcza wymianę danych pomiędzy sprzedawcami online oraz usługodawcami zewnętrznymi w zakresie obsługi logistycznej. Codept to oparte na chmurze rozwiązanie przeznaczone dla handlu internetowego, umożliwiające elastyczne zarządzanie magazynem i realizację zamówień w całej Europie.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak działa platforma Codept?
  • Jaki wsparcie otrzymał startup od berlińskiej „fabryki startupów”
  • Jakiego typu towary są już dziś wymieniane za pośrednictwem platformy?

Rozwiązania działa w następujący sposób: handlowcy uzyskują łatwy dostęp do szerokiej gamy różnych dostawców usług logistycznych za pomocą tylko jednego interfejsu IT.

Startup został założony przy wsparciu mającej swą siedzibę w Berlinie, samodzielnej fabryki startupów Beam – przedsiębiorstwa typu spin-off Grupy BEUMER. Za pomocą fabryki start-upów dostawca systemów zainwestował teraz ponownie w startup i uzyskał większościowy pakiet udziałów.

– W ten sposób zacieśniamy nasze strategiczne partnerstwo – mówi Robert Bach, dyrektor zarządzający Beam. – Dzięki temu będziemy jeszcze mocniej wspierać Codept w upowszechnianiu z pełnym zaangażowaniem i w sposób konsekwentny platformy logistycznej na rynku, jej szybszym skalowaniu i poszerzaniu o nowe funkcjonalności.

Case study: 40 tys. miejsc magazynowych na… 80 metrach kwadratowych – kulisy projektu dla MSC Technologies >>

– Zacieśniliśmy nasze strategiczne partnerstwo z Codept  – mówi Robert Bach, dyrektor zarządzający Beam

Już dziś w całej Europie przedsiębiorstwa z całkiem różnych branż korzystają ze specjalistycznej wiedzy firmy Codept. Dotyczy to zwłaszcza towarów o dużej objętości i wysokich wymaganiach, takich jak towary wielkogabarytowe, towary niebezpieczne lub ekologiczne produkty spożywcze. Platforma integracyjna ma już dzisiaj swój decydujący wkład, dzięki któremu użytkownicy są w stanie obniżyć koszty logistyki. W przyszłości optymalizację danych i procesów będzie przy tym wspierać sztuczna inteligencja.

– Cieszymy się z długofalowego partnerstwa z Grupą BEUMER – mówi Felix Oswald, dyrektor zarządzający Codept.

Zarówno on, jak i jego partner Jonas Grunwald chcą wspólnie kontynuować swą wizję inspirowanej technologią, skalowalnej platformy logistycznej, rozbudowywać zespół dzięki nowemu kapitałowi i w ten sposób rozwijać swą technologię, przyspieszając przy tym ekspansję na całą Europę.

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: BEUMER Group GmbH & Co. KG

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.