Factory Warehouse Logistics, czyli nowy pomysł operatora na podejście do logistyki produkcji

Przedstawiciele Rohlig Suus Logistics poinformowali, że tworzą nową spółkę. Powód? Specjalizacja w działaniach. Podmiot o nazwie Factory Warehouse Logistics będzie bowiem zarządzał wszystkimi etapami logistyki produkcji swoich klientów.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są główne motywacje, które wpłynęły na podjęcie decyzji o nowej spółce?
  • Do jakich firm, w pierwszej kolejności, jest skierowana oferta?

Pandemia Covid-19 w wielu przypadkach przyspieszyła procesy zmian w organizacji pracy przedsiębiorstw. Rozwiązaniem zyskującym coraz większą popularność jest między innymi przekazanie zarządzania procesami logistycznymi w ręce wyspecjalizowanego zewnętrznego partnera. Ogranicza to nie tylko koszty związane z zarządzaniem personelem, obsługą floty pojazdów czy przestrzeniami magazynowymi, ale przede wszystkim pozwala firmie na skoncentrowanie się na swojej głównej działalności, co w czasie kryzysu jest szczególnie istotne.

Logistyka zakładów produkcyjnych

Nowa spółka zaproponuje kompleksowe zarządzanie logistyką zakładów produkcyjnych. Począwszy od etapu kompletowania komponentów, poprzez konsolidację materiałów w miejscu pochodzenia, aż po pakowanie zestawów i podzespołów.  Factory Warehouse Logistics jest odpowiedzialna także m.in. za przejmowanie zorganizowanej części zakładu pracy, w tym zarządzanie personelem magazynowym, co zagwarantuje bezpieczeństwo realizacji zleceń.

Startup Codept rozwija pomysł platformy logistycznej - dla e-commerce - opartej na rozwiązaniach w chmurze >>

– Dzięki naszemu wieloletniemu i zróżnicowanemu doświadczeniu w zarządzaniu logistyką produkcji, jesteśmy w stanie dostarczyć klientom usługę, która będzie dla nich wartością dodaną. Każdy projekt rozpoczynamy od pełnego przeglądu procesów logistycznych klienta i analizy ryzyka. Dzięki temu zwiększamy efektywność i bezpieczeństwo poszczególnych procesów logistycznych – mówi Rafał Małek, prezes zarządu Factory Warehouse Logistics.

Na start - obsługa producenta sprzętu AGD

Factory Warehouse Logistics kieruje swoje usługi głównie do przedsiębiorstw, posiadających magazyny przyprodukcyjne.

Case study: Tak dzięki robotyzacji zautomatyzowano większość operacji w japońskiej firmie odzieżowej >>

Zakres oferty obejmuje zarówno kompleksowe przejęcie procesów logistycznych, jak również zarządzanie usługami dodatkowymi na przykład montażem czy zarządzaniem opakowaniami zwrotnymi. Już dziś spółka realizuje kontrakt dla jednego z największych producentów AGD w Polsce.

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: Rohlig Suus Logistics

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.