Start współpracy Bonduelle i Raben na polskim rynku - podejście do ekologii będzie ważnym wspólnym mianownikiem

– Z Bonduelle łączy nas wieloletnia współpraca na rynku węgierskim, dlatego cieszę się, że teraz rozszerzamy ją o rynek polski – mówi  Agnieszka Haik, Group Business Development Director, Grupa Raben

Bonduelle, światowy lider produkcji i przetwórstwa warzyw, rozszerza współpracę z Grupą Raben. Firmy współpracują już na Węgrzech, a teraz będą kooperować na polskim rynku. Bonduelle umieści swoje towary w zielonym magazynie Raben w Rudzie Śląskiej. Firmy deklarują bowiem, iż łączy je nie tylko wspólny rozwój, ale też zrównoważone podejście do prowadzenia biznesu.

Bonduelle i Grupa Raben już od 2011 roku rozwijają współpracę na Węgrzech, w ramach takich usług jak dystrybucja lokalna, dostawy drobnicowe, czy dostawy z magazynu klienta do jego odbiorców. Nic więc dziwnego, że poszukując partnera biznesowego w Polsce, oczy Bonduelle zwróciły się właśnie ku Raben.

– 30 procent naszego biznesu to obsługa branży spożywczej, mamy także duże doświadczenie w dostawach do sieci handlowych, dlatego doskonale wiemy, w jaki sposób możemy wspierać naszych klientów w tworzeniu bezpiecznego i zrównoważonego łańcucha dostaw. Z Bonduelle łączy nas wieloletnia współpraca na rynku węgierskim, dlatego cieszę się, że teraz rozszerzamy ją o rynek polski – mówi  Agnieszka Haik, Group Business Development Director, Grupa Raben. – Od lutego 2021 r. rozpoczęliśmy obsługę magazynową w jednym z naszym nowo otwartych ekologicznych centrów logistycznych, dedykowanym do obsługi produktów spożywczych w Rudzie Śląskiej.

Case study: Zmiana technologii ładowania i prąd „z własnego dachu” usprawniają pracę wózków w hurtowni drewna >>

W ramach świadczonych usług magazyn w Rudzie Śląskiej zasilany jest realizowanymi przez Raben dostawami z fabryk klienta. W Polsce Bonduelle realizuje produkcję na rynek polski i eksport w dwóch fabrykach zlokalizowanych w Gniewkowie i Ruchocicach. Wśród innych świadczonych serwisów jest także dystrybucja do sieci handlowych, a wkrótce także szereg usług dodanych związanych m.in z co-packingiem.

Zielona misja - istotna dla współpracy

Kluczowymi elementami, które zadecydowały o wyborze operatora były kompleksowość usług świadczonych przez operatora oraz ugruntowane doświadczenie w obszarze obsługi branży spożywczej oraz w realizacjach dostaw do sieci handlowych. Istotne jest także zbieżne podejście do kwestii środowiska naturalnego. Ekologia ma dla nich duże znaczenie.

– Bonduelle, zgodnie ze swoją misją, chce wywierać pozytywny wpływ na otoczenie, planetę i ludzi dookoła, zachowując przy tym właściwe spojrzenie biznesowe i promując produkcję rolną opartą na poszanowaniu zasobów naturalnych. Raben przekonał nas do siebie także tym, że nie kieruje się jedynie chęcią zysku, ale podobnie jak my stara się wspierać środowisko, neutralizując swój ślad węglowy, chociażby poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla, optymalizacje transportowe czy przyjazne środowisku magazyny – mówi Robert Firlik, Supply Chain Director Central Europe, Bonduelle.

Robert Firlik, Supply Chain Director Central Europe, Bonduelle

Zielone magazyny operatora logistycznego

Raben Logistics Polska dysponuje obecnie ok. 500 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Każdego roku inwestując w nowe obiekty i modernizując starsze, firma stawia na efektywność energetyczną. W jej obiektach stosowane są m.in takie rozwiązania jak: oświetlenie LED i systemy automatycznego sterowania oświetleniem (poprzez detekcję ruchu i pomiar ilości światła dziennego) w połączeniu ze świetlikami zapewniającymi dostęp do naturalnego światła; ogrzewanie gazowe oparte o promienniki z podwyższoną sprawnością radiacyjną; izolacje termiczną platform ramp hydraulicznych; wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, a także agregaty prądotwórcze, pokrywające 100 procent zapotrzebowania w energię elektryczną.

Praktyczne podejście do zielonej energii, konkretny plan Jungheinrich na dziś i na kilka przyszłych lat >>

Oprócz rozwiązań stosowanych w innych lokalizacjach, dodatkowo w Rudzie Śląskiej, w magazynie Raben w Prologis Park, znajdują się kolektory słoneczne ogrzewające wodę, która jest wykorzystywana w częściach biurowych parku, a obszary zewnętrzne zasilane są m.in., przez hybrydowe latarnie wykorzystujące panele słoneczne i energię wiatrową.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: Raben

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.