Efektywne śledzenie aktywów za pomocą etykiet RFID - w każdym środowisku przemysłowym

Brady Corporation deklaruje, iż może zaprojektować optymalne rozwiązanie w zakresie etykietowania RFID do śledzenia aktywów i zarządzania zapasami, odpowiednie dla każdej powierzchni. Opcje dostosowywania obejmują wybór anten, chipów, opcjonalnych czujników, materiałów etykiet, klejów i nadruków.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są realne możliwości korzystania z technologii RFID w różnych środowiskach przemysłowych?
  • Jak z rozwiązań skorzystał producent urządzeń medycznych - studium przypadku

Brady wykorzystuje całą swoją wiedzę i możliwości, aby oferować złożonym branżom unikalne rozwiązania w zakresie etykietowania RFID, dostosowane do konkretnych zastosowań i środowisk.

Można dostosować takie elementy etykiet RFID, jak anteny, chipy, opcjonalne czujniki, kleje, materiały etykiet klasy przemysłowej, kształt i kolor etykiet, nadruki na etykietach i ich zaprogramowanie. Szerokie opcje dostosowania pozwalają na modyfikację zasięgu odczytu RFID oraz obejmują zastosowania wymagające odporności na ścieranie, chemikalia, oleje lub czynniki zewnętrzne i możliwość stosowania zarówno na powierzchniach metalowych, jak i niemetalowych.

Możliwość korzystania z zalet technologii RFID

Skanowanie i identyfikowanie lub lokalizowanie wielu produktów jednocześnie z dużej odległości lub pojedynczo z bliska. Zalety technologii RFID obejmują wzrost wydajności w zakresie odbioru, kompletacji, załadunku i wysyłki, w produkcji, montażu i konserwacji oraz śledzenia, monitorowania i kontroli zapasów. Dzięki skanerom ręcznym i strategicznie rozmieszczonym skanerom stacjonarnym można automatycznie śledzić i namierzać prawie każdy produkt.

Kompleksowe rozwiązanie

Firma może dostarczyć kompleksowe rozwiązanie, obejmujące drukarki RFID z funkcją drukowania i programowania oraz skanery niestandardowych etykiet RFID. Brady może dostarczyć i zintegrować oprogramowanie do zarządzania procesami wykorzystującymi technologię RFID, które mogą obejmować wykrywanie bliskości, wskazówki dotyczące konserwacji lub instalacji, kontrolę przesyłek, automatyzację wózków widłowych w magazynach lub proste zliczanie produktów w określonych bramkach skanera.

Jakie korzyści odniosły inne firmy? Zapoznaj się ze studium przypadku

Wysoka wydajność wysyłki i instalacji urządzeń medycznych dzięki technologii RFID

Wyzwanie: Znaczący wzrost wydajności logistyki

Producent urządzeń chciał podnieść standard obsługi klienta przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Firma poszukiwała partnera, który pomógłby we wdrożeniu rozwiązania umożliwiającego szybką i kompletną wysyłkę urządzeń medycznych oraz usprawnienie instalacji w szpitalach.

Rozwiązanie: Śledzenie i monitorowanie przesyłek oraz instalacji za pomocą niestandardowych etykiet RFID

Wraz z partnerem firma Brady zaprezentowała kompletne i wydajne rozwiązanie logistyczne oparte na technologii RFID. Firma Brady zaoferowała etykiety RFID i programowalne drukarki, a nasz partner – niestandardowe oprogramowanie i skanery.

LPP mocno przyspiesza wdrożenie technologii RFID - czas na elektroniczne metki oraz soft tagi >>

Firma Brady wybrała swoje etykiety RFID L-2588-26B, dostosowując ich rozmiar do zamówionego formatu A5. Zastosowano w nich wkładkę RFID o zasięgu odczytu wynoszącym 10 m, ponadto każdą z etykiet wyposażono w warstwę klejącą. Etykiety mogą zostać zaprogramowane i wydrukowane przez klienta za pomocą drukarek RFID do drukowania i programowania, dostarczonych przez firmę Brady. Etykiety są dodawane do każdego opakowania komponentu urządzenia medycznego, gdy jest on pobierany z magazynu producenta maszyn. Dzięki temu identyfikacja komponentu nie wymaga ustawienia go w linii wzroku i jest możliwa z większej odległości.

Bramki skanujące RFID sprawdzają każde opakowanie komponentu pod kątem listy ładunkowej w systemie ERP naszego klienta. Ułatwia to filtrowanie niewłaściwych komponentów, ponadto system wskazuje wszelkie brakujące elementy i potwierdza kompletność przesyłki.

Po przybyciu do użytkownika końcowego lub w dowolnym miejscu łańcucha logistycznego można szybko sprawdzić kompletność ładunku, obchodząc ciężarówkę ze skanerem RFID. Rozładunek opakowań komponentów przebiega sprawniej, ponieważ etykiety RFID i niestandardowe oprogramowanie oferują wskazówki dotyczące miejsca, w którym powinna się znaleźć zawartość. Umożliwia to instalatorom efektywne porządkowanie opakowań komponentów podczas rozładunku.

Sprawdzamy urządzenie HS 50, które skanuje kody kreskowe… i nie zawadza w pracy >>

Za pomocą oprogramowania etykieta RFID umieszczona na każdym opakowaniu wskazuje również instalatorom właściwą kolejność montażu. Alerty zbliżeniowe pomagają znaleźć najmniejsze opakowania komponentów potrzebne do szybkiego i skutecznego uruchomienia nowego urządzenia medycznego w szpitalu.

Efekty: Szybsze uruchamianie urządzeń medycznych dzięki etykietom RFID

Dzięki technologii RFID można teraz szybciej uruchamiać urządzenia medyczne w szpitalach. Wzrost wydajności rozpoczyna się od zapewnienia kompletnych dostaw opakowań komponentów urządzeń medycznych do każdego szpitala na świecie. Instalatorzy nie muszą już obserwować wzrokowo setek opakowań komponentów, zamiast tego mogą korzystać z funkcji wykrywania zbliżeniowego, obsługiwanej przez niestandardowe oprogramowanie i skanery RFID, a także drukowane na miejscu etykiety RFID.

 

Tekst: Eksperci firmy Brady

Zdjęcia: Brady

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.