3 nowe centra logistyczne, rozbudowa istniejącego i praca dla 3 tysięcy osób (już trwa rekrutacja)

ID Logistics do października otworzy 3 nowe centra logistyki dla jednego z największych globalnych liderów branży e-commerce/B2C. Rozbuduje też powierzchnię i procesy operacyjne w podwrocławskim Krajkowie. Łączna powierzchnia tych wszystkich 4 magazynów ID Logistics wyniesie ponad 250 tys. mkw. Firma zatrudni także ponad 3 tys. nowych pracowników.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie rozwiązania techniczne - przydatne dla e-commerce - zostaną wdrożone w nowych centrach magazynowych
  • Jak rozbudowane zostanie centrum w podwrocławskim Krajkowie?
  • Jakiego typu pracowników poszukuje firma?

Rok od uruchomienia magazynu w Krajkowie dla jednego z największych światowych liderów branży e-commerce, ID Logistics właśnie rozpoczyna realizację kolejnego kontraktu i to w znacznie szerszym zakresie. W tym celu uruchomi 3 nowe centra logistyki  w południowo-zachodniej Polsce: Zgorzelcu, Gorzowie Wielkopolskim i w okolicach Wrocławia. We wszystkich centrach zespół ID Logistics odpowiadać będzie za kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi e-commerce, tj. przyjęcie towarów, składowanie, przygotowywanie zamówień, dystrybucję, a także zarządzanie zapasami i pakowanie.

– Zespół ID Logistics jest mocno zaangażowany w realizację tych projektów, a naszym celem jest zapewnienie konsumentom kupującym na stronie naszego klienta jak najwyższego poziomu obsługi zamówień – deklaruje Yann Belgy dyrektor zarządzający, ID Logistics Polska.

Nowe centra logistyczne w modelu 3+1

Centra logistyczne w Zgorzelcu, Gorzowie Wlkp. i pod Wrocławiem mają  być uruchomione operacyjnie do października br. Tak jak w przypadku Krajkowa, realizowane będą tu zamówienia składane online na platformie sprzedażowej przez klientów w Polsce i na  całym świecie (głównie z Europy). W Zgorzelcu składowane mają być kosmetyki i chemia gospodarcza, w dwóch pozostałych magazynach szeroki i zróżnicowany asortyment tzw. artykułów niesortowalnych.

Case study: Jak zautomatyzowano wielokanałowe centrum dystrybucyjne firmy Engelbert Strauss? >>

Obecnie trwają również prace nad rozbudową centrum logistyki w Krajkowie. Jego powierzchnia ma się zwiększyć z 42 do 52 tys. mkw., wdrożone zostaną też różne rozwiązania z zakresu automatyzacji i optymalizacji procesów magazynowych. ID Logistics wzmocni zespół, zwiększając zatrudnienie o 50 proc. do 850 pracowników.

Automatyzacja i dużo innowacyjności dla e-commerce

We wszystkich nowych centrach logistyki wykorzystane mają być najnowocześniejsze i innowacyjne rozwiązania z zakresu obsługi magazynowej oraz automatyzacji procesów obsługi zamówień internetowych. Wśród nich wymienić można systemy do automatycznego sortowania paczek, zapewniające wzrost przepustowości magazynowej oraz tzw. PickTowers (antresole do składowania i preparowania towarów), które zwiększą pojemność i powierzchnię składowania.

Case study: Jak Odlo, producent odzieży sportowej, poprawił efektywność swojej logistyki? >>

We miastach i regionach, gdzie zlokalizowane są magazyny tj. Wrocławiu (2 magazyny), Gorzowie Wlkp. i Zgorzelcu, ID Logistics rozpoczął proces rekrutacji. Łącznie pracę znajdzie tu ponad 3 tys. osób. Firma poszukuje specjalistów i  menadżerów oraz pracowników magazynowych. A już w sierpniu ID Logistics planuje rozpoczęcie szkoleń dla nowo zatrudnionych.

Informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie operatora w zakładce „Kariera”.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: ID Logistics

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.