Roboty Fetch Robotics wjeżdżają na nasz rynek - marka ma już w Polsce swojego przedstawiciela

CartConnect100 pozwala na automatyzację szerokiego zakresu przepływów

W Polsce pojawia się coraz więcej robotów autonomicznych różnych producentów. Od niedawna dostępna jest też propozycja amerykańskiej firmy Fetch Robotics, której jedynym przedstawicielem w naszym kraju jest IBCS Poland.

Z artykułu dowiesz się:

  • W jakich zastosowaniach najlepiej sprawdzą się roboty autonomiczne?
  • Poznasz rodzinę robotów Fetch Robotics i ich główne cechy wyróżniające

Roboty autonomiczne sprawdzają się w różnych firmach (zarówno w dużych, jak i nieco mniejszych), są to urządzenia proste w obsłudze, które ułatwiają przemieszczanie różnych towarów. Jednocześnie, w jednej lokalizacji, może pracować kilka typów robotów. Urządzenia producenta Fetch Robotics, w zależności od rodzaju, sprawdzają się w realizacji różnych procesów. Można z nich korzystać przy uzupełnianiu asortymentu, jak i jego dostawie na produkcję. Pomagają w kompletowaniu zamówień, kontroli ich jakości oraz
w lokalizacji i śledzeniu zasobów.  Roboty mobilne są też pomocne przy zwrotach produktów czy obsłudze zamówień e-commerce.

System do zarządzania armią robotów mobilnych w magazynie i w fabryce >>

Wyróżniamy kilka rodzajów robotów Fetch Robotics, a każdy typ mobilnego robota ma swoje wyjątkowe cechy. I tak na przykład CartConnect100 pozwala na automatyzację szerokiego zakresu przepływów. Służy do podnoszenia, przenoszenia i odstawiania koszy. Jego ładowność to 77 kg. Można nim zarządzać przy pomocy skanera i z wykorzystaniem kodów kreskowych.

HMIShelf to robot, który najczęściej jest wykorzystywany w magazynach

Z kolei HMIShelf to robot, który najczęściej jest wykorzystywany w magazynach, pomaga w transporcie paczek, pojemników i produktów w dowolne, wskazane miejsce. Jego ładowność wynosi 78 kg. Można nim zarządzać z wykorzystaniem dowolnego smartfona lub tabletu.

RollerTop to robot zapewniający bezdotykowy przepływ towarów. Jego zaletą jest automatyzacja załadunku i rozładunku z istniejącym systemem przenośników, a co za tym idzie: poprawa ich wydajności.

Dwa dni na wdrożenie robota mobilnego napędzanego akumulatorem z BMW i3 - czy to da się zrobić? >>

Za poprawę wydajności w przemieszczaniu palet i dużych przedmiotów, a przy okazji za zmniejszanie wykorzystania wózków widłowych, odpowiada Freight 500/1500. Robot ten sprawdza się w przypadku dużych i ciężkich ładunków oraz palet.

Do przenoszenia skrzynek i mniejszych palet wykorzystywany jest natomiast CartConnect500, który ma wbudowany podnośnik do pobierania załadunku. Odpowiada on za bezpieczne przemieszczanie pojemników, pojemników zbiorczych i mniejszych ładunków paletowych do 227 kg.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: Fetch Robotics / IBCS Poland

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.