Bolsius Polska przedłuża współpracę z Raben o kolejne 5 lat, zwiększy się też zakres usług

Firma, producent świec, zniczy i wkładów, rozpoczęła współpracę z Grupą Raben już w 2011 roku. Nawiązane przez lata partnerskie relacje zaowocowały rozbudową kooperacji i powstaniem w 2017 r. dostosowanego do specyfiki produktów klienta magazynu wysokiego składu w Gądkach.

To pozwoliło na dalszą optymalizację łańcucha dostaw. W 2021 r., ze względu na dalszą koncentrację kluczowych funkcji logistycznych firmy Bolsius w Polsce, zarząd spółki postanowił przedłużyć kontrakt z Raben Logistics Polska o kolejne 5 lat.

– Globalne zmiany rynkowe, wzrost konkurencyjności, optymalizacja procesów logistycznych oraz większa dostępność naszych produktów na rynkach europejskich dla klientów Bolsius spowodowały, że zarząd Bolsius International podjął decyzję o relokacji środka ciężkości dystrybucji do Polski. Przez ostatnie 10 lat współpraca z Raben w zakresie outsourcingu magazynowania, kompletacji, transportu oraz usług dodatkowych stała na bardzo wysokim poziomie – komentuje Przemysław Białek, Bolsius Logistics Manager.

Start współpracy Bonduelle i Raben na polskim rynku - podejście do ekologii będzie ważnym wspólnym mianownikiem >>

W wyniku zmian zwiększeniu ulegnie zakres świadczonych usług. Z magazynów w Gądkach odbywać się będą między innymi procesy związane z obsługą magazynową takich europejskich rynków jak: Niemcy, Austria, Włochy czy Skandynawia. W planach są także wzmożone aktywności co-packingowe (ok. 6 mln szt. rocznie), w tym dedykowane akcje i dostawy szykowane dla końcowych klientów np. z Niemiec (DM, Edeka, Aldi). Wszystko to przy wsparciu zaawansowanych systemów operacyjnych (Asprova) i automatyki dostępnej w centrum logistycznym Raben w Gądkach.

– Magazyn Raben staje się głównym magazynem dla firmy Bolsius, realizującym usługi logistyczne na potrzeby prawie całej Europy. Mamy świadomość tej kluczowej roli w dalszym rozwoju marki Bolsius, która nie tylko produkuje i sprzedaje produkty najwyższej jakości, ale tak samo wysokiej jakości oczekuje od swojego operatora logistycznego – dodaje Lucyna Zaborowska-Princ, Raben Contract Logistics Director.

 

Tekst: Warehouse Monitor / Raben

Zdjęcia: Raben Contract Logistics

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.