8 czerwca odbędzie się 5. odcinek ITM_talks - tym razem o magazynowej automatyzacji i robotyzacji

Dynamiczny rozwój branży logistycznej przyczynia się do rosnącego zainteresowania automatyzacją i robotyzacją magazynów. Jak logistycy podchodzą do innowacji? Które procesy intralogistyczne łatwo poddają się automatyzacji? W jaki sposób roboty mogą wesprzeć logistykę? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z Politechniki Poznańskiej, firmy WObit i Łukasiewicz-Instytutu Logistyki i Magazynowania podczas 5. odcinka ITM_talks (8 czerwca o 11:00). Patronujemy temu wydarzeniu.

Boom w e-commerce wygenerował niespotykane wcześniej zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi logistyczne, w tym zupełnie inaczej rozumiane zarządzanie magazynem czy trudniejszą niż dotychczas obsługę zwrotów. W ostatnim roku rozwinęła się także usługa fulfillment, Polska została ogłoszona najbardziej atrakcyjnym rynkiem magazynowym w Europie i znalazła się na czele krajów z największą liczbą skrytek na paczki.

Kompaktowy pomysł na zautomatyzowanie niewielkiego magazynu - na przykład miejskiego >>

Nie tylko jednak rozwój e-commerce wpłynął na obecny wygląd branży. Zerwane poprzez pandemię łańcuchy dostaw, problemy z kadrą pracowniczą czy coraz większy nacisk konsumentów na proekologiczne działania sprawiają, że logistycy mają dzisiaj pełne ręce roboty. Czy to zatem dobry czas na inwestycje w innowacyjne rozwiązania? Z najnowszych badań wynika, że jak najbardziej. Aż trzy na cztery organizacje wskazują  automatyzację i robotyzację w magazynach, rozwiązania z obszaru big data analytics i autonomiczne wózki AGV jako przyszłość branży, a 60% firm logistycznych planuje duże inwestycje jeszcze w tym roku.

Które rozwiązania łatwo poddają się automatyzacji, a które dużo trudniej? Czy roboty „wyjdą z klatek”? Jak automatyzować i robotyzować magazyny w taki sposób, aby ta kosztowna inwestycja przyniosła oczekiwany efekt? Tego będzie można dowiedzieć się 8 czerwca 2021 o godz. 11:00 podczas ITM_talks 5. Jeśli chcesz się zarejestrować, to więcej szczegółów znajdziesz tutaj…

Poznaj prelegentów piątego odcinka

W dyskusji wezmą udział:

  • Przemysław Degórski, Dyrektor Rozwoju, WObit;
  • Wiktor Żuchowski, Starszy Specjalista ds. Rozwoju Logistyki, Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania;
  • dr hab. inż. Paweł Pawlewski, Wydział Inżynierii Zarządzania, Instytut Logistyki, Politechnika Poznańska.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Walas, Adiunkt, Instytut Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, Politechnika Poznańska.

– Kolejne spotkanie z cyklu ITM_talks będzie poświęcone najnowszym rozwiązaniom w logistyce i intralogistyce. Jest to branża, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, nie zabraknie nam więc tematów do rozmowy z ekspertami podczas ITM_talks, jak i w trakcie zbliżających się targów Modernlog – komentuje Hanna Zdrojewska, Dyrektor Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog.

Choć tematem spotkania będzie logistyka i innowacje w magazynach, to przedstawione one zostaną, zgodnie z założeniami cyklu ITM_talks, z perspektywy koncepcji przemysłu 4.0. Tym samym nie zabraknie także pytań o bliźniaki cyfrowe w kontekście logistyki czy wygląd magazynu przyszłości.

 

Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź tegorocznych Targów ITM Industry Europe oraz Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje, w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów 3D Solutions, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i Forum Odlewniczego Focast.

 

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.