Dematic finiszuje z globalnym centrum logistycznym Kering – mnóstwo automatyzacji na ponad 162 tys. mkw.

Centrum dystrybucji łączy szereg rozwiązań Dematic, na przykład system regałów paletowych z liczbą 50 000 miejsc do składowania

Dematic zapowiada bliskie ukończenie zautomatyzowanego centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego w Trecate (NO) we Włoszech dla globalnej grupy towarów luksusowych, Kering. Pierwsza część budynku działa od marca 2020 r., natomiast druga (ponad 100 tys. mkw.) ma zostać oddana do końca II kwartału 2021 r.

Zbudowane w rekordowym czasie nowe globalne centrum logistyczne obejmuje ponad 162 tys. mkw. i jest wyposażone w technologię automatyzacji zapewniającą skalowalność, innowacyjny zrównoważony rozwój i funkcje gwarantujące dobrostan pracowników.

Dematic w pełni zautomatyzował centrum dystrybucyjne globalnej grupy dóbr luksusowych Kering S.A. w Trecate we Włoszech

Obsługiwane przez oprogramowanie Dematic iQ centrum zaspokoi zapotrzebowanie regionalnych magazynów, sklepów detalicznych, hurtowni i handlu elektronicznego na całym świecie i znacznie zwiększy możliwości firmy Kering w zakresie wysyłki (do 80 mln sztuk rocznie) i przechowywania (do 20 mln sztuk). Skróci również czas realizacji o połowę, zwiększając szybkość dostaw i usprawniając współpracę między markami.

Case study: Jak firma Active Ants, dzięki automatyce, radzi sobie z małymi artykułami? >>

Projekt został zaplanowany w dwóch etapach (w 2021 r.) z ostatecznym przyjęciem w lipcu 2022 r., a łączna liczba pracowników ma osiągnąć około 900 osób.

Nowe globalne centrum logistyczne Kering nie tylko jest zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju

Rozwój systemu w tak krótkim czasie (12 miesięcy) był możliwy dzięki globalnym zasobom firmy Dematic, która była w stanie wykorzystać swoje międzynarodowe zespoły i zasoby we współpracy z Metis Consulting i XPO Logistics. Nowe globalne centrum logistyczne będzie obejmować:

  • System Dematic Multishuttle na 600 tys. miejsc składowania;
  • trzymodułowy system Dematic Pouch;
  • sześcioalejkowy system Dematic Multishuttle Flex;
  • sortownik Dematic Crossbelt;
  • przenośnik o długości 10 km;
  • regał paletowy na 50 tys. miejsc;
  • ponad 350 stanowisk operatorów.

Całość obsługiwana jest przez oprogramowanie Dematic iQ.

 

Tekst: Warehouse Monitor / Dematic

Zdjęcia: Kering

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.