Więcej opcji i wydajności – nowe konfigurowalne przyciski z interfejsem ASi

Przemyślana koncepcja obudowy umożliwia instalację bez konieczności otwierania skrzynki. Zaprojektowana zgodnie ze specyfikacją klienta, może być wyposażona w przyciski, przełączniki kluczykowe, a także elementy bezpieczeństwa, takie jak wyłącznik awaryjny. Oferowane w czterech rozmiarach, zawsze odpowiednie dla współczesnych projektantów maszyn i instalacji. To jest wydajność.

Prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie w zakresie łączności istniało już w ultrakompaktowym module serii G10 z wyprowadzonymi przewodami i elastycznym module CB10 także z połączeniem przewodowym. Teraz asortyment produktów został znacznie poszerzony i ulepszony o kompletne rozwiązanie, jakim jest konfigurowalna skrzynka z przyciskami.

Optymalizujemy podłączenie pojedynczych przycisków, skrzynek przyciskowych lub nawet paneli z wieloma przyciskami do sieci ASi i raz na zawsze eliminujemy czasochłonny montaż skrzynek w ogólnym procesie produkcyjnym, na przykład dla konstruktorów maszyn.

Uprość połączenie. Zyskaj elastyczność. Zintegruj bezpieczeństwo. Jak to działa?

 

Moduł czujnikowy G10

Koncepcja plug and play dla skrzynek przyciskowych

Skrzynki z przyciskami są podłączane za pomocą standardowego złącza M12. Elastyczne, pasywne rozdzielacze G10, po prostu otwierane i zamykane, są idealnym połączeniem z płaskim kablem ASi. Koncepcja wtyczek automatycznie eliminuje błędy okablowania podczas instalacji i znacznie skraca jej czas w porównaniu do innych rozwiązań.

Złącze M12 skrzynki przyciskowej można podłączyć bezpośrednio do urządzenia adresującego, aby ułatwić proces. Po przypisaniu adresu urządzenie jest gotowe do pracy i komunikuje się z masterem.

Ogólnie rzecz biorąc, inne obudowy obecne na rynku należy otworzyć przed montażem, ponieważ otwory montażowe znajdują się wewnątrz. Powoduje to niepotrzebne obciążenie pojedynczych przewodów i potencjalnie naraża je na ryzyko ściśnięcia. Prezentowane rozwiązanie jest genialnie proste i eleganckie. Obudowa pozostaje zamknięta. Do montażu stosowane są zewnętrzne śruby, a nakładki ochronne zapewniają doskonały design.

To genialne rozwiązanie, które „zabija” koszty przy projektowaniu wielu aplikacji.

 Moduł bezpieczeństwa CB10

Wiele możliwości

W obudowie można zainstalować dowolny element 22 mm. Zapewnia ona wystarczającą ilość miejsca, a jako moduły podstawowe do wykorzystania są następujące komponenty:

 • podświetlane i niepodświetlane przyciski w różnych kolorach;
 • podświetlane i niepodświetlane przełączniki w różnych kolorach;
 • lampki w różnych kolorach;
 • przełączniki obrotowe 2-, 3- i 4-pozycyjne;
 • joystick;
 • wyłączniki kluczowe do pracy chronionej;
 • podświetlane przyciski podwójne, potrójne i poczwórne;
 • wyłączniki bezpieczeństwa SIL3/PL e;
 • wyłączniki bezpieczeństwa SIL3/PL e z podświetleniem dookólnym;
 • standard i bezpieczeństwo na jednym złączu M12.

Śledzenie towarów z pomocą RFID – pierścieniowa głowica odczytu/zapisu i inne urządzenia IO-Link >>

Generalnie komponenty ASi zostały zaprojektowane albo do zastosowań bezpieczeństwa, albo do zastosowań standardowych. W związku z tym konieczna była instalacja dwóch obudów, jeśli wymagane było bezpieczne wyłączenie, ale także obsługa maszyny. Teraz takie rozwiązanie zapewnia pojedyncza obudowa – na życzenie kompletnie okablowana. Połączenie ASi jest prefabrykowane, a urządzenie można podłączyć do płaskiego kabla za pomocą pojedynczego złącza M12. Niewiarygodnie proste w jednej obudowie, oszczędzające miejsce i nakład pracy.

Przykładowe konfiguracje

Potencjalne oszczędności

Aplikacja 1:

Zamontuj skrzynkę z przyciskami na maszynie bez otwierania i po prostu podłącz ją przez M12. Zajmuje to tylko minutę, w przeciwieństwie do montażu, okablowania i etykietowania komponentów przez 60 minut.

Aplikacja 2:

Podłącz wiele przycisków w panelach bezpośrednio za pomocą modułu CB10 dzięki elastycznym przewodom. Po prostu połącz przewody i gotowe. Połączenie w jedną minutę, w porównaniu do często ponad 30-minutowego okablowywania. Ponadto można pominąć też niektóre listwy zaciskowe.

Aplikacja 3:

Zintegrowane bezpieczeństwo wymaga tylko jednego złącza M12. Podłącz i gotowe. W ten sposób eliminuje się konieczność instalowania oddzielnego wyłącznika awaryjnego i przycisku umieszczonego w jego pobliżu.

Aplikacja 4:

Możliwe jest również podłączenie czujników do CB10 w skrzynce z przyciskami, ułatwiając wyświetlanie, ocenę sygnału czujnika i funkcje potwierdzania. Ultrakompaktowy G10 z IP69 to idealne rozwiązanie do podłączenia jednego lub dwóch czujników lub zdalnych lamp sygnalizacyjnych.

 

Tekst: Eksperci Pepperl + Fuchs

Zdjęcia: Eksperci Pepperl + Fuchs

 

Argumenty dla użytkownika:

 • prosta i eliminująca błędy instalacja dzięki konektorom M12,
 • instalacja bez konieczności otwierania obudowy,
 • indywidualne i spersonalizowane rozwiązanie,
 • liczba, typ oraz oznaczenia przycisków zależne od aplikacji,
 • spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa zgodnie z SIL3/PL e kat. 4,
 • idealna do pracy w trudnych warunkach przemysłowych,
 • rozszerzony zakres temperatury i stopień ochrony IP69.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.