Mocny sojusz na europejskim rynku usług mobilności pojazdów użytkowych

Od lewej: Dirk Fröhlich (ADAC Truckservice) i Jarno Bor (Serwis 24)

Niemiecki ADAC Truckservice i austriacki Service 24 stworzyły nowy podmiot, który docelowo nazywać się będzie 24/7 ASSISTANCE, ogólnoeuropejskiego dostawcę usług mobilności dla sektora pojazdów użytkowych. Jeden z oddziałów satelickich jest w Polsce.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co wpłynęło na decyzję o podjęciu współdziałania?
  • Jak będzie działać 24/7 ASSISTANCE od 2022 roku?
  • Jakie są główne cele nowo powstałej organizacji?

Spółka joint venture 50:50 o nazwie 24/7 GmbH, która w przyszłości będzie działać na rynku pod marką: 24/7 ASSISTANCE, ma pełnić rolę holdingu skupiającego sprzedaż, marketing i rozwój produktów dla usług obu firm. Dzięki temu 24/7 ASSISTANCE będzie mieć bezpośredni dostęp do sieci ponad 40 tys. autoryzowanych warsztatów we wszystkich krajach europejskich.

W przyszłości ADAC Truckservice i Service 24 skoncentrują się na rozbudowie infrastruktury i staną się częścią marki 24/7 ASSISTANCE jako niezależne krajowe firmy serwisowe. Nowa firma ma siedzibę w austriackim Salzburgu. Oddziały znajdują się w Niemczech, Polsce, Austrii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech.

Case study: contecline spina procesy intralogistyczne w magazynie Orbico w Teresinie >>

Urząd ds. Konkurencji wydał zgodę w marcu, a oficjalna inauguracja odbyła się 15 lipca w Salzburgu. Działalność biznesowa rozpocznie się natomiast w styczniu 2022 r. Podwójne kierownictwo firmy tworzą dyrektorzy zarządzający Jarno Bor (Service 24) i Dirk Fröhlich (ADAC Truckservice).

– Chcemy wyznaczać najwyższy standard w zakresie pomocy drogowej i zarządzania mobilnością pojazdów użytkowych. Nazwa 24/7 ASSISTANCE odzwierciedla DNA marki. Serwis przez całą dobę, z jednego miejsca i z zachowaniem spójnych standardów, niezależnie od lokalizacji klientów – deklaruje Dirk Fröhlich, dyrektor zarządzający ADAC Truckservice.

– Wymagania stawiane przez nowe technologie napędowe i nowoczesną inżynierię pojazdów są tak samo silne, jak zapotrzebowanie klientów na niezawodne, wydajne, kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności – mówi Jarno Bor, dyrektor zarządzający Service 24 i odpowiedzialny za sprzedaż w 24/7 ASSISTANCE.

24/7 ASSISTANCE zintegruje portfolio produktowe dwóch spółek macierzystych. Obejmuje to m.in. pomoc drogową i usługi mobilności, ale także wsparcie dla transportu i logistyki, maszyn rolniczych i przemysłu.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcie: ADAC Truckservice

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.