Prędkość otwierania do 1 m/s: tak działają ekspresowe bramy przemysłowe serii 60 firmy Hörmann

Hörmann wprowadza na rynek nową generację przemysłowych bram segmentowych. Bramy serii 60 są szybkie, ciche i łatwe w montażu. Ich dopełnieniem jest nowy napęd oraz sterowanie z modułem Bluetooth i interfejsem HCP, które umożliwiają korzystanie z cyfrowych rozwiązań serwisowych i usług zdalnej konserwacji.

Na kontrolę stanu bram na odległość pozwala system SmartControl, który działa, opierając się na przygotowanym w tym celu przez firmę Hörmann portalu internetowym. Moduł Bluetooth wraz z aplikacją BlueControl przeznaczone natomiast są do prostego i szybkiego programowania sterowania napędu oraz prowadzenia prac konserwacyjnych.

Przemysłowe bramy segmentowe nowej serii 60 w połączeniu z nowym napędem osiowym WA 500 FU oraz sterowaniem 560 mogą otwierać i zamykać się z maksymalną prędkością do 1 m/s. Dzięki temu znacząco skraca się czas, w którym brama nie jest zamknięta, co pozwala na istotne ograniczenie strat energii. Nowy napęd zapewnia jednocześnie płynny bieg bramy, ograniczając w ten sposób nadmierne zużycie jej podzespołów. Łagodny rozruch i zatrzymanie oraz utrzymanie jednostajnej prędkości dodatkowo poprawiają jakość pracy.

Nowy napęd WA 500 FU w połączeniu ze sterowaniem 560 umożliwia uzyskanie maksymalnej prędkości otwierania do 1 m/s

 

Sterowanie na każdą okoliczność

Duża prędkość otwierania to nie jedyna zaleta sterowania 560. Dzięki standardowemu wyposażeniu w przekaźnik programowalny pozwala ono także na integrację z urządzeniami zewnętrznymi, jak np. lampy sygnalizacyjne.

W przypadku wielopoziomowych parkingów z jednopasmowym wjazdem i wyjazdem system można poszerzyć o sterowanie pasem ruchu. W standardzie znajdują się też dwa liczniki czasowe, które umożliwiają programowanie pewnych zdarzeń w określonych przedziałach czasu. Dzięki temu np. bramy segmentowe w dużych garażach podziemnych można zaprogramować tak, aby w okresie większego nasilenia ruchu nie zamykały się automatycznie za każdym przejeżdżającym pojazdem.

Rozbudowa i automatyzacja legnickiej fabryki urządzeń techniki przeładunku firmy Hörmann >>

Inna możliwość to wyłączanie bramy z użytku w zakładzie produkcyjnym, np. na weekend.

Do bram poruszających się ze stałą prędkością do 0,5 m/s firma Hörmann oferuje sterowanie 545. Wyposażone ono zostało w funkcję automatycznego zamykania po określonym czasie, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowane m.in. w garażach wielostanowiskowych. Sterowanie posiada funkcję oszczędzania energii, dzięki której w trybie czuwania, wraz z napędem, zużywa mniej niż 2 waty.

 

Inteligentne sterowanie bramą

Nowa generacja przemysłowych bram segmentowych firmy Hörmann po raz pierwszy daje możliwość korzystania z usług cyfrowego serwisu i zdalnej konserwacji. Nowe sterowania 545 i 560 standardowo wyposażone są w odbiornik Bluetooth, który w połączeniu z aplikacją BlueControl umożliwia proste i szybkie skonfigurowanie bramy. Opcjonalny moduł SmartControl dodatkowo pozwala na zdalny nadzór i kontrolę statusu bramy poprzez specjalnie przeznaczony do tego portal internetowy.

BlueControl: konfiguracja sterowania napędu w aplikacji

BlueControl to bezpłatna aplikacja umożliwiająca konfigurowanie, serwisowanie i konserwację przemysłowych bram segmentowych firmy Hörmann wyposażonych w sterowania 545 i 560. Jest dostępna na urządzenia pracujące w systemach IOS, Android i Windows. Aplikacja łączy się ze sterowaniem na miejscu instalacji poprzez Bluetooth i pokazuje technikowi ustawienia w postaci tekstowej. Informacje o awariach i błędach wraz z odpowiednimi znacznikami czasu są wyświetlane na ekranie smartfona.

Dane o zdarzeniach i błędach odczytane ze sterowania można także  przesyłać pocztą elektroniczną, np do działu serwisu.

 

Opracowana przez Hörmann aplikacja BlueControl umożliwia przygotowanie szablonów z wszystkimi parametrami poszczególnych bram

 

SmartControl: analiza i serwis online

SmartControl umożliwia zdalny monitoring i analizowanie stanu technicznego bram przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Na portalu internetowym można sprawdzić wszystkie istotne informacje dotyczące bram, a także komunikaty o błędach czy dane o zmianie obciążenia. W przypadku wystąpienia wcześniej zdefiniowanych zdarzeń użytkownik powiadamiany zostaje automatycznie.

Zdalna konserwacja pozwala uniknąć wizyt serwisantów lub znacznie skrócić czas ich trwania. Dzięki przewidzianej z odpowiednim wyprzedzeniem konserwacji oraz wymianie części można zapobiec rozmaitym awariom.

Powiększone promienie łuków prowadnic i większe rolki bieżne zapewniają cichszy i łagodniejszy bieg bram przemysłowych nowej generacji

 

Udoskonalona konstrukcja i prosty montaż 

W nowej generacji przemysłowych bram segmentowych udoskonalono najważniejsze elementy konstrukcyjne. Są to m.in. powiększone promienie łuków prowadnic oraz większe rolki bieżne, zapewniające cichszy i łagodniejszy bieg bramy. Ponadto prowadzenie dla niskiego nadproża z opcjonalnym mechanizmem uchylnym umożliwia uzyskanie większej wysokości przejazdu.

Opcjonalnie dostępna jest stopa ościeżnicy z tworzywa sztucznego, która skutecznie zabezpiecza ramę bramy przed rdzewieniem pod wpływem wilgoci. Ponadto mniej elementów składowych ułatwia montaż.

Prowadzenie dla niskiego nadproża z opcjonalnym mechanizmem uchylnym umożliwia uzyskanie większej wysokości przejazdu

 

Standardowe zabezpieczenie przed podważeniem

Aby zapewnić jeszcze lepsze zabezpieczenie przed ewentualnymi próbami włamania, wszystkie bramy z nowej serii 60 są standardowo wyposażone w zabezpieczenie przed podważeniem po obu stronach bramy. Opcjonalnie firma Hörmann oferuje dodatkową ochronę przed włamaniem, która spełnia wymogi klasy odporności RC 2 zgodnie z DIN/TS 18194.

Po zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia bramy firmy Hörmann nowej serii 60 opcjonalnie są również dostępne w klasie przeciwwłamaniowej RC 2

 

Tekst: Warehouse Monitor / Eksperci firmy Hörmann

Zdjęcia: Hörmann

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.