Interroll wprowadza na rynek nowy pionowy crossbelt sorter

Oszczędność miejsca i energii oraz łatwość konserwacji: wprowadzając nowy pionowy crossbelt sorter MX 018V, firma ułatwia integratorom systemów i ich klientom końcowym wejście na rynek zautomatyzowanych systemów sortowania. MX 018V pozwala zwiększyć długość linii transportowej do 180 m i szybkość transportowania ładunków do 1,8 m/s.

Dostawcy usług kurierskich, systemów handlu elektronicznego i usług logistycznych zyskują możliwość obsługi szerokiej gamy towarów w sposób oszczędzający miejsce, delikatny i energooszczędny za pośrednictwem jednej infrastruktury technicznej z dużą liczbą punktów końcowych. Jednocześnie, zaletą dla użytkowników jest duża wydajność i korzyści ekonomiczne oferowane przez sprawdzoną platformę crossbelt sorterów z napędem mechanicznym.

Nowy pionowy crossbelt sorter MX 018V, zastępujący wcześniejszy model ST 6130, pozwala zwiększyć prędkość przenoszenia ładunków z 1,6 m/s do 1,8 m/s. Dodatkowo, maksymalna długość linii transportowej została zwiększona z 80 do 180 metrów. Dzięki nowemu sorterowi można osiągnąć dużą przepustowość do 14000 jednostek na godzinę i transportować towary o wadze do 35 kg. Obsługuje on szeroką gamę sortowanych towarów — od kartonów, paczek, dużych listów i toreb pocztowych po torebki foliowe i wiele innych. Zastosowanie energooszczędnych motoreduktorów zmniejsza zapotrzebowanie na energię w porównaniu z konwencjonalnymi napędami.

W razie potrzeby, nowy pionowy Crossbelt Sorter MX 018V można uruchomić szybko i bezpiecznie przy użyciu modułowego, autonomicznego systemu sterowania maszyną firmy Interroll, będącego rozwiązaniem pick-and-place, podłączonym do odpowiedniego systemu zarządzania przepływem towarów przez integratorów systemów.

Interroll z nowym systemem sortowania - ciekawym chociażby dla działań e-commerce >>

– Nowy model MX 018V bazuje na naszej platformie nowoczesnych crossbelt sorterów, zastosowanej już we wcześniejszym modelu poziomym MX 025H. System można bezproblemowo dostosować do specyficznych wymagań użytkowników dzięki możliwości rozbudowy modułowej. Jednym z przykładów jest opcjonalny Top Loader, oparty na innowacyjnych przenośnikach zasilających do crossbelt sorterów – mówi Steffen Flender, dyrektor zarządzający Interroll Automation GmbH.

Obecnie około 500 sorterów firmy Interroll jest już używanych na całym świecie przez takie firmy, jak Amazon, DHL, FedEx, UPS, Hugo Boss, Inditex (ZARA), Zalando, Swiss Post, Austrian Post i China Post. Jednym z powodów odniesionego sukcesu rynkowego jest prosta mechaniczna zasada pracy tych automatycznych systemów sortowania. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, liczba komponentów elektronicznych w systemach sortowania firmy Interroll została ograniczona do minimum. Konstrukcja zapewnia tym samym maksymalną dostępność, bardzo długą żywotność, minimalne koszty eksploatacji i krótki czas zwrotu z inwestycji.

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: Interroll

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.