Nowatorskie rozwiązanie: Ferag skraca czasy dostępu w pouch-sorter Skyfall

Szwajcarska firma Ferag AG reprezentowana w Polsce przez Ferag Polska sp. z o.o., nieustannie udoskonala swoje rozwiązania w zakresie Pouch-Sorter, bazujące na systemie przenośników podwieszonych Skyfall. W rezultacie kieszenie mogą być teraz buforowane także na prostych sekcjach poziomych – niezależnie od tego, czy są pełne, czy puste.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak działa rozwiązanie firmy Ferag? Jakie są cechą szczególne systemu Skyfal
  • W jakich aplikacjach - przede wszystkim - opisywana technologia znajduje zastosowanie?
  • „Dark Warehouses” – jako przyszłość automatyzacji?

Jest to szczególnie interesująca propozycja dla tych użytkowników, którzy mają centra dystrybucyjne o ograniczonych możliwościach konstrukcyjnych i gdzie jest ograniczona przestrzeń pod dachem. Nowością są również divertery obrotowe o kącie 180 stopni, które zapewniają jeszcze krótsze czasy dostępu do produktu podczas realizacji zamówienia. Podobnie jak w karuzeli, umożliwiają one stałą cyrkulację kieszeni w sekcji buforowej. Pouch-sorter Skyfall jest skalowalnym, elastycznym rozwiązaniem do wielokanałowej obsługi zamówień, w szczególności w branży e-commerce (moda, odzież). Coraz więcej firm logistycznych wymaga wydajnego systemu obsługującego zarówno dystrybucję do sklepów, jak i bezpośrednie zamówienia online z jednego centrum dystrybucyjnego, a dodatkowo możliwość obsługi zwrotów.

Kieszenie jako nośnik ładunku posiadają wiele zalet, ponieważ umożliwiają transportowanie, buforowanie i sortowanie produktów o różnych gabarytach i kształtach oraz dostarczanie ich do miejsca docelowego w precyzyjnej kolejności. Szczególnie w branży odzieżowej Skyfall może być wykorzystany do łączenia w jednym systemie szerokiej gamy produktów, tj. transportowanych w kieszeniach sortera, jak również odzieży na wieszakach. Przykładem jest instalacja Skyfall u hiszpańskiego dostawcy mody dziecięcej – Mayoral, gdzie osiąga wydajność do 12 tys./h.

Kieszenie jako nośnik ładunku zapewniający wysoki poziom elastyczności

W jednym zamówieniu kieszeń Skyfall może transportować nawet kilka produktów o maksymalnej wadze do 10 kg. Jeśli zamówienie przekroczy objętość kieszeni, kilka kieszeni można połączyć logicznie w jedną całość. Technologia sortowania pozwala na swobodne łączenie partii, które można wywoływać precyzyjnie w określonej kolejności i przypisywać do konkretnego kanału dystrybucji.

Oznacza to, że szczególnie pilne zamówienia pochodzące z kanału dystrybucji sklepowej lub te o wyższym priorytecie klienta mogą być obsługiwane w pierwszej kolejności. Ponadto system Skyfall może również zasilać lub wydawać towary zgodnie z ich pochodzeniem, kanałem dystrybucji lub miejscem przeznaczenia. W ten sposób zamówienia online trafiają do pakowania w ramach indywidualnego przygotowania do wysyłki.

Natomiast towary składające się na większe zamówienia, np. zamówienia sklepowe, są wysyłane bezpośrednio do stacji pakowania, gdzie są sortowane według sklepów i zgodnie z zamówieniem klienta, z zachowaniem zasad kolejności dystrybucji zamówień do sklepów.

Szybszy dostęp dzięki dynamicznym buforom

Cechą szczególną Skyfall jest to, że procesy logistyczne, które system realizuje za pomocą wysokowydajnego sortowania i licznych linii buforowych, są podobne do kompletacji dynamicznej. Towary nie są przechowywane, ale „parkowane” w dużym buforze, do momentu aż zostaną wywołane. Inżynierowie Ferag skupili się na tym obszarze w celu dalszej optymalizacji systemu. Przełączniki typu U-turn będą oferowane przez Ferag w przyszłych projektach jako opcjonalna funkcja na liniach buforowych, pozwalając na znaczne skrócenie czasów dostępu. Linie buforowe są w ten sposób przekształcane w bufory cyrkulacyjne, które są w ciągłym ruchu. Innowacja ta pozwala również na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej. Instalacja systemu Skyfall z typu U-turn pozwoliła zaoszczędzić 20 proc. przestrzeni w nowym centrum dystrybucji u amerykańskiego sprzedawcy Dillard’s.

Nowo opracowane rozwiązanie do poziomego buforowania kieszeni Skyfall jest dobrym rozwiązaniem dla magazynów, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota.

Dark Warehouses – przyszłość automatyzacji

Potencjalni klienci Skyfall są idealnie przygotowani do wdrożenia koncepcji „dark warehouses”. Technologię Ferag można wykorzystać do pełnej automatyzacji całego procesu sortowania i kompletacji zamówień łącznie z załadunkiem i rozładunkiem kieszeni bez ręcznej obsługi. Kieszenie zaprojektowane są w taki sposób, aby towary były bezpieczne na wszystkich etapach procesu. Dzięki temu można w nich przechowywać i transportować nie tylko odzież, akcesoria modowe i obuwie, ale także produkty wrażliwe, takie jak elementy elektroniczne, małe AGD lub perfumy.

Tekst: Ferag Polska

Zdjęcie: Ferag Polska

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.