PROMAG świętuje ważny jubileusz: 40 lat wiedzy i doświadczenia w intralogistyce

Historia rozpoczęła się 15 lutego 1982 roku w Poznaniu, kiedy z inicjatywy Witolda Kaweckiego powstała organizacja wspierająca rozwój produkcji urządzeń magazynowych i przeładunkowych. Logistyka w Polsce stawiała wtedy dopiero pierwsze kroki, jednak pan Kawecki był wizjonerem, który widział ogromny potencjał w tym obszarze. Dotarcie do miejsca, w jakim obecnie znajduje się spółka wymagało ogromu pracy oraz umiejętności dopasowywania się do zmieniających się nieustannie realiów.

– Od początku dewizą firmy była kompleksowa obsługa klientów w zakresie wyposażenia magazynowego. Zaczynaliśmy od sprzedaży prostych regałów i wózków magazynowych, poszerzając stopniowo ofertę o kolejne grupy asortymentowe: urządzenia dźwignicowe i przenośniki, urządzenia i materiały do pakowania, czy meble warsztatowe. Początek lat 2000 to wprowadzenie na rynek wielu produktów magazynowych pod własną marką oraz nowoczesnych, jak na tamten czas, systemów przeładunku i antresoli magazynowych – mówi Karolina Tokarz, prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A.

Wejście do Unii Europejskiej - kamień węgielny w rozwoju firmy

Przełomowym momentem, rozpoczynającym dynamiczny rozwój firmy, jak również całej polskiej logistyki, było wstąpienie Polski do struktur UE. PROMAG wprowadził wtedy do oferty pierwsze półautomatyczne i automatyczne systemy składowania, transportu, pakowania. Mimo, iż początkowo polskie firmy nie posiadały wystarczającego kapitału oraz potrzeb by z tych rozwiązań korzystać, to konieczność konkurowania na globalnym rynku oraz problemy kadrowe wymusiły na nich inwestycje w nowoczesne, zautomatyzowane technologie. Dziś zainteresowanie automatyzacją procesów intralogistycznych jest coraz większe wśród klientów firmy. Dlatego oferta PROMAG jest w tym zakresie również kompleksowa i obejmuje automatyczne regały, wielopoziomowe systemy transportu i komisjonowania oparte na konstrukcjach pomostów, w których ścieżki kompletacji planowane są przez indywidualne algorytmy, a także systemy paletyzacji z użyciem robotów przemysłowych, które integrowane są z przenośnikami, pojazdami AIV i urządzeniami do pakowania.

Karolina Tokarz, prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A

Innowacyjność na pierwszym planie

Tym co od początku wyznaczało ścieżkę rozwoju spółki była innowacyjność i nieustanny rozwój oferty, dzięki czemu dziś firma jest w stanie sprostać wszystkim potrzebom rynku w zakresie intralogistyki.

– Rozwój naszej firmy nie byłby możliwy bez sztabu zaangażowanych i doświadczonych specjalistów, nieustannych inwestycji we własne zaplecze handlowe, produkcyjne i logistyczne. Możemy się dziś pochwalić silnym zespołem inżynierów i  doradców klienta, zarówno w  Centrali firmy w Poznaniu jak i  w 10 Oddziałach na terenie całego kraju. Z okazji jubileuszu firmy dziękuję wszystkim pracownikom firmy za ich zaangażowanie i wkład w rozwój PROMAG – mówi Karolina Tokarz

Firma ma nowoczesny  zakład produkcyjny w Bolechowie oraz duże  Centrum Logistyczne w podpoznańskim Koninku. Obecnie wkracza w nowy obszar działalności jakim jest działalność developerska.

Tym co nie zmieniało się podczas czterech dekad działalności PROMAG to nacisk na najwyższą jakość produktów i świadczonych usług, innowacyjność i kompleksowość oferty oraz bycie blisko klienta. Dzięki temu firma jest dziś liderem na polskim rynku nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych, zatrudniającym ponad 450 pracowników, posiadającym w swoim portfolio blisko 100 tysięcy produktów i obsługującym ponad 100 tysięcy klientów.

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcie: Promag

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.