Hyster serii A, czyli jak połączyć moc i wygodę?

Firma Hyster zrewolucjonizowała proces produkcji wózków serii A w ten sposób, aby dostarczyć firmom wytrzymałe urządzenie, które de facto będzie przygotowane pod bardzo konkretne wymagania klientów – wiadomo: co użytkownik, to inna „firmowa specyfika”. Na szczęście to indywidualizowanie” tylko pozytywnie wpłynęło na zastosowane rozwiązania w kabinie operatora, a wózek jest wygodnym miejscem do pracy.

Warto wiedzieć, że wózki Hyster serii A zostały zaprojektowane z wykorzystaniem systemu A+ Logic, z w pełni zintegrowanym zestawem skalowalnych i regulowanych funkcji. Takie podejście pozwala na łatwe dostosowanie odpowiedniego rozwiązania do danego zastosowania.

Cenna nagroda dla elektrycznego wózka Hyster o dużej ładowności>>

– Wiemy, że nie ma dwóch takich samych klientów. Dlatego zamiast dostarczać wózek, który zbudowaliśmy, budujemy dla Ciebie wózek, którego potrzebujesz. Jest to po prostu logiczne – podkreślają przedstawiciele Hystera. – Wózki Hyster serii A możesz zaprojektować sam. Projektując swój własny wózek widłowy Hyster H2.0-3.5A, zyskujesz komfort. Ponadto oszczędzasz koszty i otrzymujesz korzyści związane z wydajnością. Odpowiadają one także potrzebom twojej firmy i twoich operatorów.

Takie podejście pozwala na bardziej rozsądne gospodarowanie budżetem. Dlaczego? Bo nie musimy uwzględniać tych funkcji, które nie są nam niezbędne w codziennej pracy. To trochę jak z konfigurowaniem nowego samochodu – po co płacić dodatkowe bajery, skoro wiemy, że niemal nigdy z nich nie skorzystamy.

Same możliwości techniczne wózka to jedno. Jeśli operator nie będzie miał komfortowego miejsca pracy, to ogólna wydajność pracy będzie na przeciętnym lub niskim poziomie. Dlatego wózki Hyster serii A zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii i wygodzie. Dzięki temu operatorzy, niezależnie od wzrostu, wieku czy wagi ciała, mogą czuć się komfortowo podczas pracy. Oto kilka przykładowych rozwiązań…

Wózek ma m.in. odchylany podłokietnik, który zapewnia swobodny dostęp podczas wsiadania i wysiadania.  Zapewnia on natomiast wygodne oparcie dla rąk, gdy jest opuszczony podczas pracy.

W podniesieniu poziomu ergonomii w serii A liczą się też takie detale, jak np. odpowiednio wyprofilowana pokrywa silnika. Jej kształt pozwala na naturalne wychylenie nogi operatora podczas wsiadania. Zapewnia też dodatkowe miejsce na dosięgnięcie stopnia podczas wysiadania.

Przedział operatora H2,0-3,5A gwarantuje sporo miejsca na podłodze. Duża przestrzeń przeznaczona na stopy jest szczególnie korzystna, gdy operatorzy spędzają długi czas przy obsłudze wózka. Umożliwia im to swobodne poruszanie stopami i zachowanie komfortu.

Warto też podkreślić możliwość szerokiej regulacji fotela do przodu i do tyłu. Pozwala to, na dostosowanie do szerszego zakresu budowy ciała i wzrostu operatora.

Przestrzenne miejsce dla operatora – jak zapewnia producent – to większy prześwit nad głową i ramionami niż w przypadku wózków konkurencyjnych o porównywalnej wysokości. To gwarantuje dużą swobodę ruchów podczas pracy.

Uwagę zwraca też wygodny wyświetlacz – standardowy, pełnokolorowy ekran dotykowy zapewnia szybki i łatwy dostęp do najważniejszych informacji dotyczących wózka. W tym danych, takich jak dane telemetryczne i wyposażenie opcjonalne, np. wskaźnik masy ładunku.

 

Tekst: Redakcja Warehouse Monitor

Zdjęcia: Hyster

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.