Siedmiu zwycięzców IFOY Award 2020 „wjechało” na cyfrową scenę

Producenci tacy jak Bosch Rexroth, Combilift, Crown, EasyMile, Sany Europe, STILL i Wiferion zostali 13 lipca uhonorowani nagrodą IFOY AWARDS 2020. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, rozdanie nagród musiało się odbyć w nowatorskiej formule - na cyfrowej scenie, a wszystko odbyło się w scenerii niczym ze świata Transformers.

Już sama formuła rozdania nagród dużo mówi nam o tym, jak w ostatnim czasie zmienił się świat. W ubiegłym roku sceną uroczystej ceremonii był majestatyczny Hofburg w Wiedniu, a setki gości zasiadły wspólnie w imponujących, lśniących od złota i drogich kamieni, wnętrzach. Natomiast w tym roku wszystko musiało odbyć się zupełnie inaczej - a główną „sceną" był rozświetlony ekran komputera lub urządzenia mobilnego. To kolejny dowód na to, jak bardzo Covid-19 i jego konsekwencje  zmieniły otoczenie biznesowe i nasze osobiste relacje.

Nadzwyczajna formuła w nadzwyczajnych okolicznościach

Trzeba było więc znaleźć nową formułę, która sprawdzi się w nadzwyczajnych okolicznościach. Dlatego organizatorzy IFOY Award zorganizowali „ceremonię” wręczenia nagród w hollywoodzkim stylu, a wszystko  to w wieczór przed HANNOVER MESSE Digital Days. Zespół animatorów stworzył latającego robota „I-T20”, (skrót od „IFOY Transformer 2020”). A kiedy I-T20 „przekazał” trofea zwycięzcom poszczególnych kategorii, to ich radość ze zwycięstwa była jak najbardziej analogowa…

– Specjalne czasy wymagają specjalnych rozwiązań, a transformacja może być kluczem do sukcesu. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród to widoczny znak siły transformacji. Jest ona poświęcona najlepszym innowacjom w intralogistyce, a ponadto osobom, które się ową logistyką zajmują – mówiła  Anity Würmser, przewodnicząca jutra IFOY, podczas ceremonii wręczenia nagród.

Wsparcie dla AGV w przemyśle: BOSCH REXROTH Locator

Bosch Rexroth zdobył swoją pierwszą nagrodę IFOY za produkt Locator - Laserowe oprogramowanie lokalizacyjne. Nagrodę wręczono w kategorii „Oprogramowanie intralogistyczne”. W przeciwieństwie do systemów dostępnych na rynku, oprogramowanie lokalizacyjne oparte na laserowym pomiarze odległości wykorzystuje czujnik laserowy do automatycznego mapowania otoczenia, tworząc w ten możliwość do  autonomicznej jazdy i transportu w środowiskach intralogistycznych i produkcyjnych.

Kompaktowy spryciarz do wąskich korytarzy: COMBILIFT Combi-CS

W kategorii „Wózek magazynowy niskiego podnoszenia” zwyciężył kompaktowy i zwinny Combi-CS od irlandzkiego producenta Combilift. To wózek paletowy o ładowności jednej tony i wysokości podnoszenia 2500 mm, który zapewnia znaczną wartość dodaną pod względem działania i bezpieczeństwa w wąskich korytarzach dzięki opatentowanemu wielopozycyjnemu sterowaniu, rozwiązując w ten sposób dość powszechny problem trapiący wiele tego typu urządzeń.

Zestaw korzyści z wysokiego podnoszenia: CROWN ESR 1000

W kategorii „Wózek magazynowy wysokiego podnoszenia” wygrał natomiast model ESR 1000  od amerykańskiego producenta Crown. Wózek wysokiego składowania o udźwigu 1,6 tony i wysokości podnoszenia 6840 mm zrobił duże wrażenie na jurorach IFOY swoim wysokim komfortem pracy, ale przede wszystkim o 25 procent większą prędkością opuszczania oraz znakomitym systemem odzysku energii.

Moc autonomii: EASYMILE TractEasy

W kategorii „Roboty intralogistyczne i AGV” jurorzy wybrali autonomiczny holownik TractEasy od francuskiego producenta EasyMile. Elektryczny ciągnik umożliwia elastyczną automatyzację procesów logistycznych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynów. Dzięki wydajności holowniczej wynoszącej 25 ton może bezpiecznie jechać z prędkością do 25 km/h w ruchu mieszanym pomiędzy samochodami, pieszymi i rowerami. Dzięki wysokiemu prześwitowi pojazd może być również używany w nierównym terenie, poradzi sobie też w trudnych warunkach pogodowych.

Z hybrydowym systemem udźwigu: SANY EUROPE SRSC45H9

W kategorii „Pojazd specjalny” nagrodę zdobył SRSC45H9 chińskiego producenta Sany. Wygodny hybrydowy wózek podnośnikowy oferuje udźwig w pierwszym, drugim i trzecim rzędzie - odpowiednio 45, 31 i 15 ton. Zgodnie z wewnętrznym testem Sany wzrost wydajności jest co najmniej o 15 procent wyższy niż w standardowym pojeździe firmy, a zużycie paliwa jest przy tym o 20 procent niższe. Korzyści wynikają między innymi z zastosowania systemu hybrydowego.

Siła elektrowydajności: STILL RX 60

W kategorii „Wózek widłowy z przeciwwagą” wygrał 2,5-tonowy elektryczny wózek widłowy STILL RX 60 hamburskiego producenta, który został szerszej publiczności zaprezentowany w październiku 2019 r.

– Nigdy wcześniej elektryczny wózek widłowy nie był tak produktywny w teście IFOY i nie stał się tak poważną alternatywą dla wózków z napędem spalinowym. RX 60-25 w wersji o wysokiej wydajności wciąż bije wszelkie rekordy i ustanawia poprzeczkę dla elektrycznych wózków widłowych w tym segmencie – podkreśliło jury w uzasadnieniu.

Bezprzewodowy system ładowania baterii: etaLINK 3000

Nagrodę w kategorii „Start-up roku” otrzymała firma Wiferion (wcześniej Blue Inductive) za etaLINK 3000. To pierwszy w 100 procentach bezdotykowy bezprzewodowy system ładowania dla elektrycznych pojazdów przemysłowych. Rozwiązanie umożliwia szybki i elastyczny montaż za pomocą płyt podłogowych, które nie wymagają już żadnych dodatkowych działań ingerujących w infrastrukturę magazynu.

Nagroda International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY) honoruje najlepsze produkty i rozwiązania intralogistyczne. To już ósma edycja nagrody, która przez lata stała się wskaźnikiem efektywności ekonomicznej i oceny poziomu innowacji w intralogistyce. Przedstawiciel „Warehouse Monitor” jest w jury nagrody od pierwszej edycji, która odbyła się w 2013 roku.

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.