Robot do pracy w tych miejscach, gdzie użycie wózków może być zbyt niebezpieczne

Zadanie rozwiązania Interroll Smart Pallet Mover (SPM) jest jasno określone - ma zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo w logistyce produkcji, automatyzując „ostatnią milę” produkcji i zrobić to w innowacyjny sposób. Mamy bowiem do czynienia z nowym mobilnym rozwiązaniem z dziedziny robotyki służącym automatyzacji transportu palet w obszarach kompletacji zamówień i działania maszyn produkcyjnych.

Z artykułu dowiesz się:

  • W jakich zastosowaniach Interroll Smart Pallet Mover będzie najbardziej wydajny?
  • Jaki jest potencjał rozwojowy rynku wyspecjalizowanych robotów przemysłowych do 2022 roku?

Smart Pallet Mover (autorstwa firmy Interroll Group) przeznaczony jest do transportu palet lub pojemników o wadze do 1000 kilogramów. Elastyczne i skalowalne rozwiązanie stanowi mobilny i autonomicznie działający system transportowy, który można wykorzystać, na przykład, jako wydajne ulepszenie przenośników statycznych.

Interroll z nowym systemem sortowania - ciekawym chociażby dla działań e-commerce >>

Zamiast prac wykonywanych przez załogę

SPM składa się z nienapędzanych przenośników, zasilanego bateryjnie zespołu szynowego, oraz narzędzia online do programowania systemu i połączenia z innymi maszynami. Autonomiczne przemieszczanie modułowych przenośników z paletami lub pojemnikami zastępuje procesy, które dotychczas musiały być wykonywane ręcznie lub za pomocą wózków widłowych. System może więc zastąpić wózki widłowe w strefach roboczych, w których szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo.

Rozwiązanie modułowe można bezproblemowo łączyć z innymi komponentami systemu przepływu materiałów i integrować z istniejącymi środowiskami IT w przestrzeniach przemysłowych. Konfigurator internetowy z interfejsem zorientowanym na użytkownika zapewnia bardzo wygodne planowanie instalacji SPM.

Case study: Jak Odlo, producent odzieży sportowej, poprawił efektywność swojej logistyki? >>

Zapotrzebowanie na roboty przemysłowe wzrośnie kilkukrotnie

To co jest pewne, to fakt, że ten rynek rośnie jak na drożdżach. Przewiduje się, że w skali globalnej zastosowanie robotów magazynowych i logistycznych wzrośnie z 194 tysięcy (w 2018) do 938 tysięcy (do 2022 roku).

Smart Pallet Mover może sobie dobrze poradzić, bo umożliwia firmom integrację zautomatyzowanych rozwiązań i dokonanie tego w przewidywalnym budżecie, z krótkim wyprzedzeniem, przy jednoczesnym zapewnieniu elastyczności i skalowalności działania.

Zaletą zastosowania rozwiązania jest wzrost produktywności: automatyczne dostarczanie materiałów do maszyn, brak przestojów spowodowanych czynnościami ręcznymi. A w efekcie -  wzrost produktywności nawet o 30 procent. To także poprawa (co dla wielu firm będzie najistotniejsze) w dziedzinie bezpieczeństwa pracy: system utrzymuje pracowników z dala od niebezpiecznych obszarów, a co za tym idzie - zmniejsza ryzyko wypadków.

To jedno z rozwiązań nominowanych do międzynarodowej nagrody przemysłowej IFOY Award 2021 (kategoria: AGV) >>


Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: IFOY / Interroll

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2021

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.