Certyfikaty „Best in Intralogistics” wręczone na torze testowym IFOY Award w Dortmundzie

Na sam finał IFOY TEST DAYS 2021 (odbywają się od 22 do 26 marca) w Dortmund Exhibition Centre, zostały przyznane certyfikaty „Best in Intralogistics 2021”. Przedstawiciele 14 firm odebrali dokumenty potwierdzające udział w kilkustopniowym audycie.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie firmy zostały docenione certyfikatami?
  • Jakie są poszczególne element kilkustopniowego audytu?
  • Kto dokonuje ostatecznego wyboru zwycięzców?

Dokumenty trafiły do rąk przedstawicieli takich firm jak: arculus, Cargotec Engineering, HAI ROBOTICS, Hänel, H + E Produktentwicklung, HHLA Sky, filia BMW idealworks, Interroll Group, NIMMSTA, OPPIDUM TIC, STILL, SYNAOS, VOLUME Lagersysteme i WAKU Robotics. W tym roku certyfikaty wręczył Gordon Riske, prezes zarządu VDMA Materials Handling and Intralogistics Association.

Jedynie dla tych, którzy przeszli przez kilka rund audytu

Certyfikat został wprowadzony został trzy lata temu po to, aby udokumentować wysoki stopień innowacyjności tych produktów i rozwiązań (nominowanych do nagrody IFOY AWARD), które pomyślnie przeszły przez wymagający audyt.

– Ten certyfikat oznacza, że nominowani przeszli trzyczęściowy audyt IFOY i tym samym mogą wziąć udział w niezależnym teście intralogistycznym –mówi Anita Würmser, przewodnicząca jury IFOY.

Audyt, który w 2021 roku po raz pierwszy został przeprowadzony na terenie Targów w Dortmundzie, trwa łącznie pięć dni. Obejmuje różne serie testów i pomiarów, a więc gromadzenia twardych danych, z których mogą póżniej korzystać członkowie niezależnego jury - 26 redaktorów branży logistycznej z całego świata - w tym przedstawiciel „Warehouse Monitor”.

Case study: Jungheinrich rozbudował centrum logistyczne firmy Kracht bez przerw w bieżącej pracy producenta pomp >>

Pierwszą częścią audytu IFOY jest IFOY Innovation Check - ocena naukowa przeprowadzana przez specjalistów z Instytutu Fraunhofera w Dortmundzie oraz ekspertów z wiodących uczelni technicznych. Eksperci oceniają finalistów pod kątem poziomu innowacyjności i znaczenia rynkowego. Ponadto naukowcy weryfikują - już w hali testowej - suche dane podane przez producentów i oceniają, czy to rzeczywiście są rozwiązania innowacyjne.

80 różnego typu kryteriów

Drugą częścią audytu IFOY jest zorientowany na praktykę test realizowany przez holenderskiego redaktora branżowego Theo Egbertsa. On i jego zespół dokonują licznych pomiarów technicznych. Urządzenia przechodzą indywidualnie testy jezdne i funkcjonalne, w tym protokół testowy IFOY, który zawiera około 80 kryteriów (między innymi oceniający ekonomiczność i energooszczędność urządzeń, ich wpływ na środowisko, poziom bezpieczeństwa, ergonomię…). Na hali testowej zawsze panują identyczne warunki środowiskowe dla wszystkich kandydatów.

Case study: Jak Odlo, producent odzieży sportowej, poprawił efektywność swojej logistyki?

Trzecia część audytu to samodzielne przetestowanie i ocena finalistów, której dokonuje 26 jurorów z całego świata. To oni mają decydujący wpływ na ostateczny wybór zwycięzców, a dzieje się to w drodze głosowania.

Kto wygra wyścig w 2021 roku, pozostanie tajemnicą jeszcze przez kilka tygodni. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród IFOY AWARD, której miejsce i czas (ze względu na sytuację pandemiczną) zostaną ogłoszone już wkrótce.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcie: IFOY

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.