Sprawdzamy urządzenie HS 50, które skanuje kody kreskowe… i nie zawadza w pracy

Startup NIMMSTA zaprojektował skaner HS 50, który może być montowany na zewnętrznej części dłoni. Urządzenie ma niewielki, ale wyraźny ekran dotykowy (1,6 cala), który umożliwia skanowanie i pracę z ładunkami… niemalże bez użycia rąk pracownika. Czy w tym nie ma jakiejś sprzeczności i czy to nie jest tylko slogan promocyjny? No właśnie - nie ma, a rozwiązanie (według wyliczeń wynalazców) może przynieść wzrost wydajności nawet o 40 procent. To sprawdźmy, jak to działa.

Z artykułu dowiesz się:

  • W jakich zastosowaniach najlepiej sprawdzi się HS 50
  • Jakie firmy mogą się nim zainteresować?
  • Jak odbywa się proces skanowania i czy faktycznie daje przewagę nad tradycyjną formą?

Przy wadze 45 gramów HS 50 jest najlżejszym i najmniejszym „skanerem bekhendowym”, który  rejestruje kody kreskowe 1D, 2D, POSTAL i DOT z odległości wynoszącej do czterech metrów.

Interaktywny interfejs użytkownika na ekranie dotykowym Paperwhite dostarcza użytkownikowi wszystkie istotne dane, które dotyczą procesu skanowania oraz umożliwia wprowadzanie i potwierdzanie informacji. Zgodnie z zasadą: „zaloguj się i zostaw w kieszeni”, wyświetlacz dotykowy może być używany jako dodatkowy wyświetlacz i jednostka wejściowa w procesie i nie jest potrzebne już żadne dodatkowe urządzenie.

Dużo innowacyjności przy niewielkiej ilości samej elektroniki

Proces skanowania jest aktywowany kciukiem za pomocą przycisku spustowego lub bezpośrednio za pomocą wyświetlacza dotykowego. Dotykowa, akustyczna i optyczna funkcja sprzężenia zwrotnego pomaga zmniejszyć współczynnik błędów. Dzięki elastycznemu zapięciu na rzep na grzbiecie dłoni, obie ręce pozostają de facto wolne, tak aby móc bezpośrednio chwytać towar, a położenie skanera i przycisku spustowego można ustawić indywidualnie i ergonomicznie optymalnie dla każdego pracownika.

Robot do pracy w tych miejscach, gdzie użycie wózków może być zbyt niebezpieczne >>

Poszczególne elementy HS 50 (jak skaner, pad spustowy) można montować modułowo. Aby zapewnić wygodną obsługę, mankiety i podkładki spustowe są dostępne w różnych rozmiarach (dla użytkowników lewo- i praworęcznych).

Dostępne jest ładowanie bezprzewodowe, a wyświetlacz HS 50 pokazuje procentowy stan naładowania. Urządzenie jest solidne - standard IP 65 chroniący przed kurzem i wilgocią.

Rozwiązanie głównie do obszarów roboczych, w których praca trwa „na okrągło”

HS 50 wyróżnia się chociażby dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi dotykowemu i ciągłej obecności „przy pracowniku”. Dzięki temu takie działania jak - poszukiwanie urządzenia skanującego, odczyt kodu kreskowego, spojrzenie na monitor, a następnie ponowne odłożenie skanera, aby móc chwycić towar, mogą odejść do przeszłości.

Skanowanie, odczytywanie informacji oraz wprowadzanie danych za pomocą wyświetlacza dotykowego odbywa się w trakcie pracy - praktycznie bez przerw. Dzięki temu można zaoszczędzić czas (i pieniądze). Kolejną główną cechą jest to, że „mankiet” skanera nie zawiera żadnych elementów elektronicznych. Oznacza to, że skaner i przycisk spustu można umieścić optymalnie (pod kątem ergonomii) dla każdego użytkownika, a „mankiet” można prać lub łatwo wymieniać.

Grupą docelową jest przede wszystkim cała branża logistyczna. Potencjał NIMMSTA i HS 50 jest obiecujący  - to praktyczna strona Przemysłu 4.0. Albowiem celem tego rozwiązania jest optymalizacja nie tylko jednego etapu procesu - np. kompletacji, ale całego łańcucha wartości.

To jedno z rozwiązań nominowanych do międzynarodowej nagrody przemysłowej IFOY Award 2021 (kategoria: Startup Roku) >>

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: IFOY / NIMMSTA

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.