8400 metrów kwadratowych trudnego toru testowego dla nowych rozwiązań przemysłowych

I tym razem udało się przeprowadzić test IFOY w sposób „analogowy” - na terenie targów w Dortmundzie. Prawie 100 ekspertów sprawdzało (w dniach 22-26 marca) produkty i rozwiązania nominowane do nagrody IFOY. Spore grono uczestniczyło też w wydarzeniu w formule online.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie firmy wzięły udział w teście IFOY?
  • Jak przebiegały zmagania?
  • Kto finalnie zdecyduje o tym, jakie rozwiązania intralogistyczne wygrają?

Największy i jednocześnie najtrudniejszy test intralogistyczny jest już za nami. W trakcie Dni Testowych IFOY w Dortmundzie 17 rozwiązań nominowanych do IFOY AWARD (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) – czekał pakiet wieloetapowych testów. Warto dodać, że nigdy wcześniej tak wiele produktów nie znalazło się w finale „Oskarów intralogistyki” i WSZYSTKO to pomimo pandemii koronawirusa.

Innowacyjne rozwiązania 14 producentów przeszły przez sprawdzian

Na arenie testowej (w hali 4 targów, 8400 metrów kwadratowych) obecne były nowe rozwiązania firm takich jak: arculus, Cargotec Engineering, HAI ROBOTICS, Hänel, H + E Produktentwicklung, HHLA Sky, filii BMW idealworks, Interroll Group, NIMMSTA, OPPIDUM TIC, STILL, SYNAOS, VOLUME Lagersysteme i WAKU Robotics. Przedstawiciele 14 firm-producentów otrzymali certyfikaty „Best in Intralogistics” potwierdzających dojście do procedury testowej.

Case study: Jak Odlo, producent odzieży sportowej, poprawił efektywność swojej logistyki? >>

W dniach od 22 do 26 marca nominowani w dziewiątej edycji tego międzynarodowego konkursu zostali poddani krytycznej ocenie przez oficjalnych testerów, zespoły naukowców-praktyków z uczelni technicznych i przede wszystkim - grono jurorów (wśród nich jest przedstawiciel „Warehouse Monitor”). Ze względu na pandemię - część uczestników musiała wziąć udział w formule online.

Od wózków, przez drony, aż do oprogramowania

W czasie testów prawie 100 ekspertów logistyki z branży przemysłowej, handlowej i logistycznej przetestowało tegorocznych finalistów, a także nominowanych z lat ubiegłych.

Było w czym wybierać - od klasycznych wózków widłowych, aż po drony przemysłowe, pojazdy AGV, roboty, automatykę i wyspecjalizowane oprogramowanie. W sumie ponad 30 produktów i rozwiązań było dostępnych na arenie testowej.

Case study: Jungheinrich rozbudował centrum logistyczne firmy Kracht bez przerw w bieżącej pracy producenta pomp >>

Audyt zakończył się oceną dokonaną przez 26 jurorów i ich doradców. Członkowie jury, dziennikarze branżowi z całego świata nie tylko mogą sprawdzać i testować urządzenia, ale i otrzymali wszystkie wyniki pomiarów testowych oraz dane naukowe (tzw. IFOY Innovation Check). Teraz czas na decyzję… A następnie na uroczystą galę i celebrowanie zwycięzców.

Surowe wymogi pandemiczne - testy antygenowe przed właściwym testem IFOY

Aby chronić wszystkich uczestników przed zakażeniem koronawirusem, w trakcie Dni Testowych IFOY 2021 zastosowano kompleksową koncepcję bezpieczeństwa i higieny. Wszyscy uczestnicy wykonali testy antygenowe.

Aby dać zagranicznym ekspertom, którzy nie mogli podróżować z powodu pandemii, szansę jak najlepszego uczestnictwa w wydarzeniu, organizacja IFOY AWARD umożliwiła transmisję na żywo i przygotowała zestaw filmów o nominowanych rozwiązaniach.

 

Tekst: Warehouse Monitor

Zdjęcia: IFOY Award

 

Tagi: automatyka magazynowa, case study, centrum logistyczne, dystrybucja, logistyka, magazyn, magazynier, operator logistyczny, palety, regały, studia przypadków, system wms, wózek widłowy, wózki widłowe

         

COPYRIGHT © Warehouse Monitor 2022

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.